Păcăleala Daniel Popa  Gigi Becali l-a trecut deja pe  lista neagră  pe atacantul pentru care a pus pe masă aproape 600.000€ în acest sezon
Daniel Popa, stânga

Păcăleala Daniel Popa Gigi Becali l-a trecut deja pe lista neagră pe atacantul pentru care a pus pe masă aproape 600.000€ în acest sezon

• Daniel Popa a fost schimbat la pauză în meciul FCSB - Maccabi Tel Aviv, în care a fost cel mai slab de pe teren
  • Gigi Becali l-a desființat la Prima Sport, susținând că are inclusiv surplus de kilograme
  • Efortul financiar pe care FCSB l-a realizat în cazul Popa, pentru acest sezon, e unul imens

Daniel Popa a căzut deja în dizgrația lui Gigi Becali. Modul în care a evoluat în meciul cu Maccabi Tel Aviv, în care a fost titular, l-a înfuriat pe patronul roș-albaștrilor. Acesta a fost și motivul pentru care a fost schimbat la pauză, cu Miculescu, cel care a schimbat complet fața echipei în bine.

Scandal în Ghencea  Agenții de securitate israelieni  au intrat în conflict cu fanii și cu oficialii FCSB

Becali l-a amenințat pe Popa inclusiv cu ceea ce înseamnă modul în care ar trebui să arate.

“Dacă nu slăbește cel puțin 3 kilograme, Popa va avea mari probleme cu mine”, a spus Gigi la Prima Sport, după care a anunțat că oricum atacantul adus de la U Cluj nu va mai fi folosit în meciuri importante: “M-am convins că nu e de nivel înalt, nu mai joacă în cupele europene”.

3-2
a fost raportul șuturilor la poartă, 1-0 pe poartă, în prima repriză a meciului FCSB - Maccabi, cu Popa pe teren. 8-3 a fost raportul șuturilor la poartă, 5-2 pe poartă, în repriza a doua, cu Miculescu în echipă

Scoaterea în decor a lui Daniel Popa, după doar 3 săptămâni de la primul meci oficial, Supercupa cu Corvinul, aduce în prim plan discuția despre suma la care Becali și FCSB s-au angajat pentru a o suporta în cazul lui.

Pentru acest sezon, 2024-2025, efortul financiar e unul imens: aproape 600.000 de euro. Sumă netă!

• 300.000 de euro, transferul de la U Cluj
  • 100.000 de euro, prima de instalare promisă jucătorului
  • 180.000 de euro, salariul net pe an

Daniel Popa a împlinit recent 29 de ani și a fost adus la FCSB exclusiv la dorința patronului. Nici unul dintre oamenii din club, cu care Becali s-a sfătuit, nu a avut argumente pro-achiziționării lui.

Mihai Stoica spusese și public că postul de atacant ar trebui acoperit de Miculescu, care e cu 6 ani mai tânăr decât Popa, dar care a costat enorm: 1,2 milioane de euro doar suma de transfer, atunci când a fost cumpărat, prin achitarea clauzei, de la UTA.

Inclusiv titularizarea din meciul de marți a fost impusă de patron, în ciuda faptului că antrenorii și managerul i-au transmis că strategia de joc pe care au făcut-o și raportat la cum evoluează campioana Israelului, mult mai util ar fi să joace Miculescu.

Daniel Popa nu mi-a plăcut deloc în meciul cu Maccabi. N-a ținut de minge, n-a câștigat dueluri, a fost diferență mare de tot față de Miculescu. Nu spun neapărat că n-are nivel de FCSB, dar de astfel de meciuri sigur nu are Gigi Becali, patron FCSB
Impresionat  Remarcatul lui Mircea Lucescu în victoria din Kosovo : „A fost ca un  ștergător de parbriz ”😄
10:58
Impresionat Remarcatul lui Mircea Lucescu în victoria din Kosovo : „A fost ca un ștergător de parbriz”😄
Impresionat  Remarcatul lui Mircea Lucescu în victoria din Kosovo : „A fost ca un ștergător de parbriz ”😄
„România a fost aici”  Așa arată  vestiarul naționalei  după meciul din Kosovo
09:48
„România a fost aici” Așa arată vestiarul naționalei după meciul din Kosovo
„România a fost aici”  Așa arată  vestiarul naționalei după meciul din Kosovo
„E jenant”   Căpitanul statului Kosovo,  bulversat  după eșecul contra României: „Inexplicabil”
09:06
„E jenant” Căpitanul statului Kosovo, bulversat după eșecul contra României: „Inexplicabil”
„E jenant”  Căpitanul statului Kosovo, bulversat după eșecul contra României: „Inexplicabil”
JOCURI PSIHOLOGICE  Ce i-a spus portarul lui Răzvan Marin, înainte de penalty:  „Ești sigur?!”
01:14
JOCURI PSIHOLOGICE Ce i-a spus portarul lui Răzvan Marin, înainte de penalty: „Ești sigur?!”
JOCURI PSIHOLOGICE  Ce i-a spus portarul lui Răzvan Marin, înainte de penalty: „Ești sigur?!”