Parma - Cagliari 2-3 Thriller în Serie A:  Man  a marcat din nou,  Răzvan Marin  i-a răspuns cu un eurogol!
Parma - Cagliari, live de la 21:45. Foto: Imago

Parma - Cagliari 2-3Thriller în Serie A: Man a marcat din nou, Răzvan Marin i-a răspuns cu un eurogol!

• Parma - Cagliari s-a încheiat 2-3, în runda 6 din Serie A.
  • Dennis Man a marcat pentru Parma, iar Răzvan Marin a înscris un gol senzațional, în vinclu, la câteva secunde după intrarea pe teren.
Baiaram MVP  VIDEO . Atacantul Craiovei, dezlănțuit!  Două goluri  identice care au decis meciul

Parma a început slab partida de pe teren propriu. Cagliari a înscris devreme, în minutul 6, însă reușita lui Yerry Mina a fost anulată pe motiv de ofsaid.

Cagliari a continuat jocul bun, iar în minutul 34 a înscris prin lovitura de cap a lui Zortea, după o centrare excelentă a lui Luvumbo.

Mihăilă a fost schimbat la pauză după o primă repriză modestă, iar în partea a doua Parma a arătat mult mai bine. După o perioadă bună de joc, Dennis Man a reușit să egaleze cu un șut plasat perfect din interiorul careului, la capătul unei faze frumoase create de Coulibaly.

A urmat o serie de ocazii mari pentru Parma, avându-l ca protagonist de fiecare dată pe Dennis Man. Mai întâi, românul putea să-și treacă în cont și o pasă de gol, dar Sohm a șutat pe lângă poartă. Apoi, Man a preluat excelent o centrare lungă în careul advers și a șutat în diagonală, printre picioarele portarului Scuffet, dar balonul a trecut milimetric pe lângă bară.

Răzvan Marin, gol direct în vinclu

În minutul 73, Răzvan Marin și-a făcut apariția pe teren, iar, după doar câteva momente, a marcat cu o execuție de generic: șut de la marginea careului în vinclul porții Parmei.

Parma s-a aruncat în atac, iar în minutul 85 a primit o lovitură de la 11 metri, după intervenția VAR. Hernani a marcat fără emoții.

Cagliari a răspuns imediat și a marcat la primul atac după reluarea jocului, prin Piccoli. Parma nu a mai avut forță să egaleze pentru a treia oară în meci, iar Cagliari a obținut prima sa victorie în acest sezon din Serie A.

Parma - Cagliari 2-3

• Au marcat: Man (62), Hernani (87-pen.) / Zortea (34), R. Marin (75), Piccoli (88)

min. 90+4 - Fluier final. Cagliari câștigă împotriva Parmei, scor 3-2.

min. 88 - Gol Cagliari! Oaspeții reacționează imediat după golul încasat și marchează prin Piccoli.

min. 87 - Gol Parma! Hernani marchează din penalty.

min. 85 - Penalty pentru Parma! Sohm este faultat în careu, iar, după analiza VAR, arbitrul dictează lovitură de la 11 metri.

min. 75 - GOOOOL Răzvan Marin! La primele atingeri de balon, Marin șutează senzațional de la marginea careului direct în vinclul porții. Cagliari conduce 2-1.

min. 73 - Intră Răzvan Marin. Cagliari face două schimbări, ies Luvumbo și marcatorul golului, Yerry Mina, intră Răzvan Marin și Palomino.

min. 66 - Ocazie după ocazie la poarta lui Cagliari. Dennis Man trimite mingea în centrul careului advers, însă Simon Sohm șutează pe lângă poartă.

min. 62 - GOOOOL Dennis Man! Parma egalează după reușita atacantului român, care reia în plasă din 10 metri cu un șut plasat perfect.

min. 60 - Ocazie imensă pentru Dennis Man! Mijlocașul a primit o centrare lungă în careul advers, iar după o preluare superbă a șutat în diagonală, printre picioarele lui Scuffet, însă puțin pe lângă poartă.

min. 56 - Dennis Man intră în careu și șutează bine însă Scuffet respinge.

min. 46 - A început repriza a doua. Parma face schimbări, ies Mihăilă și Valeri, intră Almqvist și Coulibaly.

min. 45+1 - S-a încheiat prima repriză.

min. 37 - Dennis Man șutează puternic de la marginea careului, însă șutul acestuia trece puțin pe lângă stâlpul din dreapta porții.

min. 34 - Gol Cagliari! Nadir Zortea deschide scorul cu o lovitură de cap din 6 metri.

min. 16 - Ocazie mare pentru Mihăilă. Mijlocașul român primește o pasă în careu și șutează, dar portarul Scuffet se opune și respinge în corner.

min. 6 - Cagliari reușește să înscrie prin fundașul Yerry Mina dar golul este anulat pentru ofsaid.

Parma caută să-și regăsească forma bună

Parma - Cagliari este ultima partidă din etapa a 6-a din Serie A. Cagliari este în căutarea primei victorii din acest sezon, în timp ce Parma caută să-și regăsească forma bună din primele etape.

Parma a avut un start de sezon excelent, iar Dennis Man și Mihăilă au avut un rol important în rezultatele bune ale echipei. Parma a obținut un egal împotriva Fiorentinei, scor 1-1, în prima etapă din Serie A, meci în care Man a marcat. În runda a 2-a, Parma a produs surpriza și a învins-o pe AC Milan, scor 2-1, meci în care mijlocașul român a marcat din nou.

A urmat eșecul dramatic cu Napoli din etapa a 3-a, unde Parma a condus cu 1-0 până în minutul 90+2, dar napoletanii au întors scorul prin golurile lui Lukaku (90+2) și Anguissa (90+6). Parma a pierdut și cu Udinese, scor 2-3, în etapa a 4-a și a reușit doar un egal împotriva lui Lecce, scor 2-2.

Așadar, cu ajutorul lui Man și Mihăilă, Parma este în căutarea celei de a doua victorii din acest sezon, împotriva unui adversar ce pare a fi accesibil.

Cagliari, pe ultimul loc în Serie A

Cagliari are un început de sezon slab, după ce a obținut doar 2 puncte în primele 5 etape. Formația la care evoluează Răzvan Marin este pe ultimul loc în Serie A și va căuta să obțină prima victorie, chiar pe terenul Parmei.

Breaking News Final de calvar!  Ianis Hagi , reprimit la prima echipă a lui Rangers
Stranieri
17:44
Breaking NewsFinal de calvar! Ianis Hagi, reprimit la prima echipă a lui Rangers
Breaking News Final de calvar! Ianis Hagi , reprimit la prima echipă a lui Rangers
„Nu există conflict cu Pușcaș”  Mircea Lucescu lămurește, pentru GOLAZO.ro, decizia sa de la meciul cu Lituania, aceea de a-l lăsa pe atacant  în afara lotului
17:06
„Nu există conflict cu Pușcaș” Mircea Lucescu lămurește, pentru GOLAZO.ro, decizia sa de la meciul cu Lituania, aceea de a-l lăsa pe atacant în afara lotului
Ianis Hagi   Prima reacție  a mijlocașului după ce Rangers l-a reprimit la prima echipă