DigiSport: Jurgen Klopp s-a dus „glonț" la Istvan Kovacs imediat după Liverpool - Real Madrid 2-5. Ce scriu englezii

Liverpool a fost învinsă fără drept de apel, pe Anfield, scor 2-5, de Real Madrid în prima manșă a optimilor UEFA Champions League.

Jurgen KloppFoto: Paul Greenwood / Shutterstock Editorial / Profimedia

Imediat după meci, Jurgen Klopp s-a dus "glonț" la Istvan Kovacs, cu care a discutat preț de câteva momente.

În a doua repriză a partidei de pe Anfield, la scorul de 2-3, centralul român a luat o decizie care a stârnit controverse: a lăsat jocul să continue după un duel în careul Realului între Dani Carvajal și Darwin Nunez.

"Dani Carvajal pare că îl împinge pe Darwin Nunez în timp ce sărea. Jocul s-a reluat, așa că VAR-ul nu mai intervine aici", au scris cei de la BBC.

"Nunez este împins cam ușor din spate de Carvajal și e dezechilibrat. Liverpool cere penalty. Istvan Kovacs nu este de aceeași părere și nu verifică la VAR. Aș vrea să revăd această fază", a notat și The Guardian.

Citește integral pe DigiSport.

„O rușine!” Incidente grave au întârziat 80 de minute finala Copa America! Fanii au leșinat la porțile stadionului!
Campionate
03:37
King Carlos!Alcaraz - Djokovic 6-2, 6-2, 7-6. Ibericul își apără trofeul din 2023
Tenis
14.07
„Ceva nu merge bine” Dan Petrescu, nemulțumit după victoria cu Dinamo
14.07
Infernal A slăbit 3 kilogramela meciul cu Dinamo: „Ăsta nu e fotbal, riscăm viețile jucătorilor!”