Amical de Liga 1 Dinamo și Petrolul au remizat într-un meci cu  șase goluri
Amical Petrolul - Dinamo 3-3, la Baza Săftica. Foto: facebook.com/DinamoBucurestiOfficial

Amical de Liga 1Dinamo și Petrolul au remizat într-un meci cu șase goluri

• Dinamo și Petrolul au jucat un meci de pregătire în care s-au marcat șase goluri, scor final 3-3.
  • Golurile au fost marcate de Sivis, Selmani și Caragea pentru Dinamo, respectiv Bratu, Baiano și Tudorie pentru Petrolul.
„completăm cu străini” Nicolescu anunță că Dinamo mai are nevoie de  doi jucători : „Ne trebuie dubluri”
„completăm cu străini”Nicolescu anunță că Dinamo mai are nevoie de doi jucători: „Ne trebuie dubluri”
„completăm cu străini” Nicolescu anunță că Dinamo mai are nevoie de doi jucători : „Ne trebuie dubluri”

Meciul de pregătire dintre Dinamo şi Petrolul, organizat la Săftica, joi, 8 august, cu porțile închise, s-a terminat 3-3.

• Petrolul a deschis scorul rapid în prima repriză, cu un gol de Mario Bratu în minutul 1 și a majorat avantajul prin Fabricio Baiano.
  • Dinamo a revenit înainte de pauză, cu reușitele lui Sivis și Selmani, egalând 2-2.
  • În repriza a doua, Caragea a adus „câinii” în avantaj cu golul de 3-2, dar Alexandru Tudorie a stabilit rezultatul final în minutul 81.

• Petrolul: Bălbărău - Ricardinho, Papp, Huja, Dumitriu - Keita, Jyry, Hanca, Grozav, Radu - Tudorie

Dinamo și Petrolul s-au întâlnit și în etapa a 2-a din sezonul 2024-2025, meci încheiat cu victoria ”câinilor” cu scorul de 4-1.

Petrolul Ploiești va întâlni U Cluj luni, 12 august, de la ora 19:00, în timp ce Dinamo București va juca în deplasare la Politehnica Iași, tot luni, la ora 22:00.

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
Diverse
18:21
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
12:56
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”