Amical  Dinamo,  remiză  cu nou-promovata Unirea Slobozia

Amical Dinamo, remiză cu nou-promovata Unirea Slobozia

• Dinamo a încheiat al doilea meci amical al verii cu o remiză, scor 1-1, împotriva echipei Unirea Slobozia, recent promovată în Superliga.
  • Într-o partidă disputată la complexul Campo Verde din Ghimbav, echipa antrenată de Zeljko Kopic a avut parte de un test dificil.
  • Unirea Slobozia a deschis scorul prin Ariel Lopez, dar Dinamo a egalat în minutul 78 printr-un penalty transformat de Astrit Selmani.
FCSB Campioana a anunțat  amicalele  din Olanda: când se joacă + decizia care i-a enervat pe fani

În al doilea meci amical al verii, Dinamo a încheiat cu o remiză, 1-1, duelul cu Unirea Slobozia.

Elevii lui Kopic au avut un examen dificil împotriva echipei care a reușit să promoveze în Superligă la finalul sezonului trecut.

Partida s-a desfășurat la complexul Campo Verde din Ghimbav.

Unirea Slobozia a deschis scorul prin Ariel Lopez, care a marcat cu capul, după o centrare reușită în careul advers.

Dinamo a egalat în minutul 78 prin Astrit Selmani, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

În acest meci, antrenorul Zeljko Kopic a avut ocazia să îi testeze pe mai mulți jucători noi aduși în această vară, printre care fundașul central Kennedy Boateng, portarul Alexandru Roșca, fundașul stânga Raul Opruț și fundașul central Răzvan Pașcalău.

• Echipa de start a lui Dinamo: Golubovic - Costin, Boateng, Homawoo, Amzăr - Gnahore, Licsandru - Cîrjan, Florescu, Neagu - Caragea
  • Rezervele: Oncescu, Roșca - Opruț, Pașcalău, Politic, Selmani, D. Irimia, Borcea, Bordușanu, Bani, Patriche, Al. Irimia, Rotund
  • Antrenor: Zeljko Kopic

Dinamo înfrânge Olimpic Zărnești, Unirea Slobozia remizează cu Sepsi

În primul amical al verii, Dinamo a făcut instrucție cu Olimpic Zărnești, formație din Liga 3, 8-0 scor final.

• Dinamo a deschis scorul în minutul 26 prin Giafer, iar Cîrjan a majorat avantajul în minutul 32.
  • Florescu a înscris în minutele 50, 55 și 64.
  • Caragea a marcat în minutul 71, urmat de Borcea în minutul 75 și Licsandru în minutul 83.

Primul amical al verii pentru Unirea Slobozia a avut loc tot la Brașov, împotriva formației care a terminat pe locul 5 în play-off, Sepsi OSK.

• Pentru nou-promovată a marcat Constantin Toma, fundaș stânga care are 3 goluri înscrise în stagiunea precedentă.
  • Pentru Sepsi a înscris Denis Rența, jucător de 20 de ani cu 12 apariții în toate competițiile pentru Sepsi în sezonul 2023-2024.
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda »  „Zidul galben”  a refuzat să părăsească stadionul
02.07
Ștergeți-vă lacrimile!Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează  Spania - Germania !
02.07
Program complet sferturiCum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania!
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania !
MÂNDRI DE VOI!   România  e învinsă de Olanda în optimile Euro 2024, dar se întoarce acasă cu capul sus