FC Brasov - FC Vaslui 1-1/  Sansa irosita

FC Brasov - FC Vaslui 1-1/ Sansa irosita

FC Vaslui a ratat sansa de a ajunge pe locul doi in clasament, formatia antrenata de Marius Lacatus bifand doar un egal, scor 1-1, pe terenul lui FC Brasov. Oaspetii au deschis scorul prin Delgado (20'), dar rezultatul final a fost stabilit de Abrudan (63'). In urma acestui rezultat, molovenii se afla la trei puncte de liderul CFR Cluj.

Click aici pentru rezultate si clasament.

FC Vaslui a abordat cu mult entuziasm partida de la Brasov, elevii lui Marius Lacatus gandindu-se numai la posibilitatea de a ajunge pana pe locul doi in clasament.

Lucrurile au capatat contur pentru moldoveni in minutul 20, atunci cand Delgado a deschis scorul dupa o greseala de marcaj a gazdelor. A fost 1-0 pentru Vaslui la pauza, iar oaspetii erau la doar un punct de prima pozitie.

Lucrurile s-au schimbat in a doua repriza, atunci cand gazdele au avut minute bune in care au dominat. Egalarea a venit in minutul 63, atunci cand Abrudan a marcat cu un sut din apropiere.

Pana la final, Wesley (74') si Nuno Diogo (75' - bara) au trecut pe langa gol, dar tabela a ramas incremenita la 1-1.

FC Brasov: Coman - Cr. Ionescu, Abrudan, N. Diogo, I. Voicu - Landauri, N. Grigore, Ilyes, 14. M. Roman - Zaharia, Savic

Vaslui: Kuciak - Milanov, Zubar, Papp, Hugo Luz, Delgado, Pavlovici, Genchev, Wesley - Gerlem, Costly

Arbitru: Al. Deaconu (Bucuresti); Asisteni: Cr. Nica (Ploiesti), I. Popa (Pascani).

„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria,  jigniri xenofobe  la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Alte sporturi
04.10
„Urâm România!” Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
MM îl apără pe Olaru  „E  jucătorul #1  din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
Europa League
04.10
MM îl apără pe Olaru „E jucătorul #1 din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și  n-a mai putut să doarmă !”
04.10
FCSB îi provoacă insomniiPatronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă!”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă !”
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu  a anunțat convocările  pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
04.10
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB,  neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
04.10
„Nu vizionez!” Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică: „Pregăteam meciul cu Botoșani”
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un  golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
04.10
Diaspora, izvorul RomânieiMircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac, cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Premieră la FCSB Primă după victoria cu PAOK: ce  bonus  primește fiecare jucător