„sunt supărat” Hagi, învins sub privirile lui Ianis: „În prima repriză  nu am produs nimic”

„sunt supărat”Hagi, învins sub privirile lui Ianis: „În prima repriză nu am produs nimic”

• Gheorghe Hagi a declarat că echipa sa „nu a produs nimic” în prima repriză a meciului cu Unirea Slobozia, scor 0-1
  • Campioana din 2023 a fost învinsă chiar de fostul jucător, Florin Purece
  • Pentru Unirea Slobozia a fost prima victorie în Liga 1

Unirea Slobozia a reușit prima mare surpriză a etapei după ce a învins Farul la Ovidiu cu 1-0. Fost jucător la echipa Regelui, Florin Purece a marcat golul victoriei în minutul 19.

„Nu DOAR UN act de prezență”  Florin Purece, după ce  și-a învins  fosta echipă

Hagi: „Trebuie să vorbim mai puțin”

Învins pentru prima dată de Adrian Mihalcea, Gheorghe Hagi a declarat că Farul a fost de nerecunoscut în prima repriză a meciului jucat la 33 de grade Celsius.

„Nu am știut să marcăm goluri, este clar că adversarul te poate prinde dacă are o ocazie sau două. Din păcate, nu am produs nimic în prima repriză.

E prima etapă, am făcut și lucruri bune, și lucruri mai puțin bune, mergem înainte.

Când se pierde este bine să vorbim mai puțin, să găsim soluții și să mergem mai departe. Cum se vede sezonul? Păi, dacă a început cu o înfrângere...”, a declarat Hagi la Prima Sport.

Gabi Iancu: „Trebuia să jucăm așa de la început”

Fotbalistul revenit la Farul Constanța a vorbit despre jocul lent al echipei și a recunoscut că formația antrenată de Gheorghe Hagi trebuia să evolueze de la început așa cum a făcut-o pe finalul partidei:

O echipă care a vrut să demonstreze (n.r. despre Unirea Slobozia). Noi nu am început bine jocul, am fost lenţi. Am avut şi ghinion pe final, cu bara aceea. Avem destul timp să ne revenim pentru meciul de la Galaţi şi să demonstrăm că a fost o greşeală.

Am simţit că sunt în ofsaid (n.r. la golul anulat). Am crezut că îmi dă pasa mai devreme, fundaşul a ieşit şi am rămas în ofsaid.

Şi pentru ei a fost cald, nu e o scuză. Era normal să împingem pe final, trebuia să jucăm aşa de la început şi să fim atenţi când pleacă pe contraatac.

Mereu când am fost aici ne-am bătut acolo sus şi sper să terminăm mai sus decât anul trecut”.

Farul, învinsă sub ochii lui Ianis Hagi

Ianis Hagi a fost oaspete de onoare la meciul Farul-Unirea Slobozia. Fiul „Regelui” se va căsători religios în acest weekend, la Constanța.

„Îi mulțumim că a venit, păcat că nu am câștigat. Îl veți sărbători duminică!

Din păcate, sunt supărat în momentul de față”, a mai spus antrenorul Farului după meci.

Farul va juca în următoarea etapă în deplasare cu Oțelul, apoi acasă cu Botoșani și Poli Iași, iar în etapa a 5-a cu FCSB la București.

• Farul a ajuns la 5 meciuri oficiale fără victorie. Ultimul succes a fost pe 24 aprilie, 3-1 cu Rapid București.

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
20.09
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
20.09
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”