​Liga 1: Astra Giurgiu - CSM Poli Iași 1-2 / Victorie în inferioritate numerică

​Formaţia CSM Politehnica Iaşi a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Astra Giurgiu, într-un meci din etapa a XV-a a Ligii I, în care a jucat în inferioritate numerică din minutul 41 şi a revenit de la 0-1, informează News.ro.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Platini ’51 şi Cristea ’59 (din penalti acordat pentru un henţ în careu). Pentru gazde a înscris V. Gheorghe, în minutul 43.

De la oaspeţi, a fost eliminat Sin în minutul 41.

Echipe:

Astra Giurgiu: Lazar – Belu (Bahamboula ’77), Bejan, Cestor, Radunovic – Mrzljak (Moise ’84) - Begue, N. Roşu (Zoua ’53), Biceanu, V. Gheorghe – Alibec. Antrenor: Gheorghe Mulţescu

CSM Politehnica Iaşi: Rusu - Gallego, Mihalache, Frăsinescu, Sin - Qaka - Sanoh, L. Carlos, Flores (Zaharia ’74), P. Petre (Panţîru ’46) – Cristea (Enoh ’62). Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: Roşu ’33, Begue ’50, V. Gheorghe ’50, Bejan ‘88 / Sin ’32, ’41, Panţîru ’78, Qaka ‘83

Cartonaş roşu: Sin ‘41

Arbitri: George Rădulescu - Daniel Hulubei, Laszlo-Imre Bucsi - Adrian Comănescu.

Porți închise la Derby de România?  Gest inconștient: un scaun a zburat  pe lângă capul  „tușierului” la Dinamo - Botoșani
00:10
Porți închise la Derby de România? Gest inconștient: un scaun a zburat pe lângă capul „tușierului” la Dinamo - Botoșani
Porți închise la Derby de România?  Gest inconștient: un scaun a zburat pe lângă capul „tușierului” la Dinamo - Botoșani
Golubovic, ce gafă   VIDEO . Faza care a decis  Dinamo - Botoșani : eroarea portarului + golul fără emoții marcat de Florescu
27.09
Golubovic, ce gafă VIDEO. Faza care a decis Dinamo - Botoșani: eroarea portarului + golul fără emoții marcat de Florescu
Golubovic, ce gafă   VIDEO . Faza care a decis Dinamo - Botoșani : eroarea portarului + golul fără emoții marcat de Florescu
Opruț, „așteptat” de Vădana  Fundașul lui Dinamo susține că arbitrul l-a eliminat pentru  a se răzbuna : „Sunt ferm convins”
09:05
Opruț, „așteptat” de Vădana Fundașul lui Dinamo susține că arbitrul l-a eliminat pentru a se răzbuna: „Sunt ferm convins”
Opruț, „așteptat” de Vădana  Fundașul lui Dinamo susține că arbitrul l-a eliminat pentru a se răzbuna : „Sunt ferm convins”
MM, iritat de patron   Gestul care îl enervează: „Așa  retrogradează FCSB !”
09:38
MM, iritat de patron Gestul care îl enervează: „Așa retrogradează FCSB!”
MM, iritat de patron   Gestul care îl enervează: „Așa retrogradează FCSB !”
VIDEO Cum au fost primiți jucătorii lui Dinamo de galerie, după  finalul de coșmar  cu Botoșani
00:20
VIDEOCum au fost primiți jucătorii lui Dinamo de galerie, după finalul de coșmar cu Botoșani
VIDEO Cum au fost primiți jucătorii lui Dinamo de galerie, după  finalul de coșmar cu Botoșani
„Viața mea îi aparține!”  Fotbalistul bolnav de cancer, căruia Mircea Lucescu i-a marcat viața și cariera
Special
27.09
„Viața mea îi aparține!” Fotbalistul bolnav de cancer, căruia Mircea Lucescu i-a marcat viața și cariera
Curaj și precizie  Cine este  Mihnea Rădulescu , noua senzație a Ligii 1, la doar 19 ani » Ochit deja de FCSB și Dinamo: „E remarcabil!”
27.09
Curaj și precizie Cine este Mihnea Rădulescu, noua senzație a Ligii 1, la doar 19 ani » Ochit deja de FCSB și Dinamo: „E remarcabil!”
Curaj și precizie Cine este Mihnea Rădulescu , noua senzație a Ligii 1, la doar 19 ani » Ochit deja de FCSB și Dinamo: „E remarcabil!”
Mesajul lui Drăgușin  Prima reacție după ce a fost  eliminat în minutul 7  în Europa League: „Veșnic recunoscător”
27.09
Mesajul lui Drăgușin Prima reacție după ce a fost eliminat în minutul 7 în Europa League: „Veșnic recunoscător”
Mesajul lui Drăgușin  Prima reacție după ce a fost eliminat în minutul 7 în Europa League: „Veșnic recunoscător”