Liga 1: Craiova - Timisoara 1-1/ Zicu, egal in prelungiri

La revenirea pe stadionul din Craiova, Universitatea a ratat victoria in prelungiri - Ianis Zicu a gasit traiectoria perfecta pentru un sut care a adus Timisoarei un punct in care putini suporteri banateni mai sperau.​

Peste 15.000 de oameni au asistat la meciul prin care "Stiinta" a revenit pe arena din Craiova. Inspirati de entuziasmul fanilor, oltenii au fost aproape de primul succes din stagiune: prin golul lui Alex Piturca (53), oltenii au condus pana in pragul fluierului final.

Insa in al doilea minut de prelungiri, Timisoara a dat lovitura - sutul lui Axente a fost respins usor neglijent de Silviu Lung junior, iar aparitia lui ianis Zicu a fost decisiva: fostul dinamovist a sutat fara preluare, mingea a lovit bara laterala si a intrat in plasa.

"Este greu sa accepti un gol in prelungiri, dar egalul este meritat. Timisoara a muncit mult, a meritat sa egaleze. Pacat de atmosfera - au fost vreo 15.000 de oameni, a fost un stadion ca in vremurile bune. Pacat..." - Adrian Mititelu, patron Craiova (Fanatik)

Olaru, cod roșu  Vedeta campioanei FCSB, desființată de fostul căpitan al roș-albaștrilor:  „Nicio scuză, luați măsuri!”
10:27
Olaru, cod roșu Vedeta campioanei FCSB, desființată de fostul căpitan al roș-albaștrilor: „Nicio scuză, luați măsuri!”
Olaru, cod roșu  Vedeta campioanei FCSB, desființată de fostul căpitan al roș-albaștrilor: „Nicio scuză, luați măsuri!”
„Lixandru e grav”  Mijlocașul va reveni abia anul viitor!  Ratează a doua oară  consecutiv naționala României din cauza unei accidentări
11:04
„Lixandru e grav” Mijlocașul va reveni abia anul viitor! Ratează a doua oară consecutiv naționala României din cauza unei accidentări
„Lixandru e grav”  Mijlocașul va reveni abia anul viitor! Ratează a doua oară consecutiv naționala României din cauza unei accidentări
„Mi-e jenă doar să înot”   David Popovici despre impactul pe care vrea să-l aibă în societate: „Nu toți se nasc cu  aceeași șansă ”
09:29
„Mi-e jenă doar să înot” David Popovici despre impactul pe care vrea să-l aibă în societate: „Nu toți se nasc cu aceeași șansă
„Mi-e jenă doar să înot”  David Popovici despre impactul pe care vrea să-l aibă în societate: „Nu toți se nasc cu aceeași șansă ”
„O crasă lipsă de respect”  Suarez îl critică dur pe Bielsa: „Angajații  n-au voie  nici să ne salute. Ne-a spus să nu mai vorbim cu fanii”
10:28
„O crasă lipsă de respect” Suarez îl critică dur pe Bielsa: „Angajații n-au voie nici să ne salute. Ne-a spus să nu mai vorbim cu fanii”
„O crasă lipsă de respect”  Suarez îl critică dur pe Bielsa: „Angajații n-au voie nici să ne salute. Ne-a spus să nu mai vorbim cu fanii”
PAOK - FCSB 0-1 Surpriză uriașă! Campioana învinge echipa lui Răzvan Lucescu, după ce  rezistă aproape o repriză în inferioritate
00:25
PAOK - FCSB 0-1Surpriză uriașă! Campioana învinge echipa lui Răzvan Lucescu, după ce rezistă aproape o repriză în inferioritate
PAOK - FCSB 0-1 Surpriză uriașă! Campioana învinge echipa lui Răzvan Lucescu, după ce rezistă aproape o repriză în inferioritate
FCSB adună banii  Ce sumă a obținut campioana pentru o nouă victorie în  Europa League
00:59
FCSB adună banii Ce sumă a obținut campioana pentru o nouă victorie în Europa League
Olaru nu-și asumă greșeala  Eliminat pentru un gest stupid, căpitanul FCSB acuză: „Arbitrul  a inventat  acel cartonaș roșu”
01:01
Olaru nu-și asumă greșeala Eliminat pentru un gest stupid, căpitanul FCSB acuză: „Arbitrul a inventat acel cartonaș roșu”
Olaru nu-și asumă greșeala  Eliminat pentru un gest stupid, căpitanul FCSB acuză: „Arbitrul a inventat acel cartonaș roșu”
Accidentare gravă  Pierdere  importantă  pentru FCSB în meciul cu PAOK: poate rata tot sezonul când Lucescu îl voia la națională!
03.10
Accidentare gravă Pierdere importantă pentru FCSB în meciul cu PAOK: poate rata tot sezonul când Lucescu îl voia la națională!