Liga 2: FC Buzău, egal smuls în zece oameni cu Ripensia Timișoara (Rezultatele zilei)

FC Buzău a reușit să obțină un egal alb pe terenul Ripensiei Timișoara, deși oaspeții au fost în zece din minutul 29. Într-un alt meci din etapa a XII-a din Liga 2, Csikszereda Miercurea Ciuc, a învins, în deplasare, Dunărea Călărași, scor 2-0.

Liga 2Foto: frf.ro

În meciul de la Timișoara, Ciobanu a fost eliminat în minutul 29. Grație egalului obținut, buzoienii au trecut în fața Stelei în clasament (pe locul cinci).

La Călărași, Schieb ('28) și Marrone ('90+4) au consimțit victoria oaspeților de la Csikszereda.

Liga 2, etapa a 12-a:

Viitorul Pandurii Târgu Jiu vs Metaloglobus 0-0

Dacia Unirea Brăila vs Poli Iaşi 0-2

Au marcat: Asavoaiei ('38), Camara ('74)

Unirea Slobozia vs Unirea Constanţa 2-0

Au marcat: Toma ('15) și Dinu ('57).

FC Braşov vs FC Hermannstadt 1-2

Au marcat: Mihalcea ('25) / Buhăcianu ('20), Bejan ('90+3)

Astra Giurgiu vs Petrolul Ploiești 1-2

Au marcat: Danciu ('47) / Cebotaru ('25), Buia ('86)

Unirea Dej vs Politehnica Timişoara 2-0

A marcat: Manole ('22, '38)

În primul meci al etapei a 12-a, Steaua București a remizat alb cu Concordia Chiajna.

6 Steaua București 22 / 12 meciuri etc.

CUM MERGEM LA MONDIALE  GOLAZO.ro simulează cum ar arăta  traseul din preliminariile CM  dacă tragerea la sorți ar fi acum
03.07
CUM MERGEM LA MONDIALE GOLAZO.ro simulează cum ar arăta traseul din preliminariile CM dacă tragerea la sorți ar fi acum
Audiență record  Câți români s-au uitat la  România - Olanda  + câți bani încasează Pro TV
03.07
Audiență record Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Audiență record  Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
MESAJ PENTRU NEMȚI  „Tricolorii” au lăsat vestiarul imaculat și  o scrisoare . Reacția UEFA
03.07
MESAJ PENTRU NEMȚI „Tricolorii” au lăsat vestiarul imaculat și o scrisoare. Reacția UEFA
MESAJ PENTRU NEMȚI „Tricolorii” au lăsat vestiarul imaculat și o scrisoare . Reacția UEFA
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează  Spania - Germania !
02.07
Program complet sferturiCum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania!
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania !