REALIST  Neil Lennon după remiza cu UTA: „E un punct.  Nu am pierdut ”
Neil Lennon. Foto: Sportpictures

REALIST Neil Lennon după remiza cu UTA: „E un punct. Nu am pierdut

• UTA și Rapid București au remizat la Arad, 1-1. Golurile au fost marcate de Cîmpanu, respectiv Braun.
  • În final, Omondi a înscris, dar golul său a fost anulat eronat de VAR.
  • Neil Lennon a comentat remiza 1-1 dintre Rapid București și UTA Arad.
Greșeală gravă   Colțescu  a anulat eronat golul celor de la UTA: ce spune regulamentul

Giuleștenii au evitat înfrângerea la debutul lui Neil Lennon ca antrenor.

Rapid a deschis scorul prin Chris Braun în minutul 23. UTA a egalat în repriza a doua cu un gol înscris de Cîmpanu în minutul 60.

Neil Lennon (53 de ani), antrenorul Rapidului, a vorbit despre meciul de la Arad, în care echipa sa a terminat la egalitate cu UTA, 1-1.

Lennon a subliniat că formația din Grant a avut ocazia de a câștiga, dar s-a mulțumit cu punctul obținut.

Trebuia să marcăm al doilea gol în prima repriză. În a doua repriză nu am mai avut atât de mult mingea la noi. E un punct. Nu am pierdut. Dar e un meci pe care trebuia să-l câștigăm Neil Lennon

Lennon preferă să vadă mai mulți atacanți pe teren

Lennon și-a exprimat dorința de a integra mai mulți atacanți în echipă și de a valorifica potențialul jucătorilor tineri, în ciuda presiunii de a lupta pentru titlu.

„Îi avem Rrahmani, Burmaz, Hasani, Jambor… e păcat să jucăm cu doi atacanţi. Am jucat cu trei fundaşi centrali. În prima repriză am jucat foarte bine, uneori nu îţi doreşti să vină pauza. Trebuie să fim mulţumiţi, ţinând cont de tot ce s-a întâmplat.

Avem jucători tineri, talentaţi, ne dorim să îi folosim mai mult. Dar este greu când se doreşte titlul”, a declarat noul tehnician de pe banca giuleștenilor, la Prima sport.

Cei de la UTA au venit peste noi, ne bucurăm că s-a terminat egal. A fost şi acea ocazie a lui Burmaz. Cred că golul s-a anulat în mod corect. Cred că a fost fault fără niciun dubiu Paul Iacob, fundaș Rapid

Colțescu a anulat eronat golul celor de la UTA

Deși arădenii au marcat pentru 2-1 în minutul 89 prin Omondi, Sebastian Colțescu a anulat eronat golul.

După ce Halaf l-a faultat clar pe Blazek, golul lui Omondi a fost validat inițial, dar după reluarea jocului, arbitrul a fost chemat de VAR să revizuiască faza.

Colțescu a anulat golul, deși regulamentul spune că, odată ce meciul a fost reluat, nu se poate schimba decizia.

Fostul arbitru Constantin Zotta a criticat sever această decizie, afirmând că a fost o încălcare gravă a protocolului VAR. Mihai Stoica a fost și el nemulțumit, considerând că decizia este nejustificată.

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
20.09
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
20.09
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”