Spectacol Rapid a  surclasat-o  pe Maribor, vicecampioana Sloveniei
Antrenament Rapid. Foto: sportpictures.eu

SpectacolRapid a surclasat-o pe Maribor, vicecampioana Sloveniei

• Rapid s-a impus clar în fața lui NK Maribor, scor 4-0, în ultimul meci amical disputat de „giuleșteni” în această vară.
  • Trei victorii, o remiză și o înfrângere a înregistrat Rapid în cadrul cantonamentului din Slovenia.

În minutul 24, Florent Hasani a continuat o fază începută de Papeau și a deschis scorul cu un șut la colțul lung.

Tot Hasani a punctat și la începutul reprizei secunde (‘49), după o recuperare a lui Rrahmani.

Adus de la Zilina, Timotej Jambor (atacantul naționalei Slovaciei U21) a punctat cu un șut de la marginea careului (‘67).

În minutul 86, Emmers a „furat” mingea de la un adversar, a pasat în fața porții, iar Gabriel Gheorghe (17 ani) a închis tabela.

„Toți cei trei marcatori au punctat pentru prima dată în alb-vișiniu”, a precizat clubul Rapid.

• Vicecampioană a Sloveniei, Maribor nu mai pierduse din data de 6 martie (1-2 cu Radomlje, în optimile Cupei).

Rapid - Maribor 4-0

• Au marcat: Hasani ('24, '49), Jambor ('67), Gheorghe ('86)

„Nu avem jucători”  Fanii dinamoviști  se revoltă  împotriva lui Nicolescu

„Giuleștenii” vor debuta în noul sezon la Arad, urmând ca în etapa a 2-a să întâlnească CFR Cluj, pe teren propriu.

Etapa 1: UTA – Rapid (13 iulie, ora 19:15)
Etapa 2: Rapid – CFR Cluj (20 iulie, ora 21:30)
Etapa 3: Petrolul – Rapid (27 iulie)
Etapa 4: Rapid – Sepsi (3 august)
Etapa 5: Gloria Buzău – Rapid (10 august)
Etapa 6: Rapid – Dinamo (17 august).

Meci la ora 22:00  LPF a anunțat  programarea  primelor 2 etape din Liga 1
05.07
DecimațiEfectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea  amical  din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
05.07
Victorie la limităDinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru  înlocuirea  lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
05.07
Propunere Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Transfer  George Pușcaș  ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
05.07
TransferGeorge Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
Transfer George Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport