„De ce ar face altceva?” Slovacul Nemec crede că România o va da la pace cu ai săi, la EURO
Adam Nemec într-un meci amical împotriva României/Sursa Foto: Sport Pictures

„De ce ar face altceva?”Slovacul Nemec crede că România o va da la pace cu ai săi, la EURO

• Adam Nemec, atacantul celor de la Voluntari, este de părere că România și Slovacia vor remiza în ultimul meci din grupa E.
  • Rezultatul ar trimite ambele echipe în următoarea fază a competiției.

Slovacia - Romania se va juca azi de la ora 22:00 și va fi liveTEXT pe GOLAZO.ro și transmis în direct pe Pro Tv.

Să vină Slovenia!  România are un singur adversar accesibil pentru  optimi ! Cum evităm granzii Spania, Anglia, Franța și Olanda

Pronosticul lui Nemec pentru România - Slovacia: „1-1”

Fostul internațional slovac susține că jucătorii ambelor echipe vor juca pentru un rezultat de egalitate, din moment ce nimeni nu își dorește să piardă calificarea:

„1-1 este un rezultat excelent pentru toată lumea. Ambele echipe sunt deştepte şi realizează că un singur punct le duce mai departe.

Cum ar trebui abordat meciul decisiv România - Slovacia?

Să încercăm să câștigăm meciul, dacă putem %
Să ne înțelegem cu slovacii pentru un egal amical %

De ce ar face altceva?! E fotbal, vrei să câştigi meciul, dar pe cealaltă parte, vrei să te califici. Mi-ar fi plăcut să fiu acolo mai ales când văd că atacanţii noştrii nu joacă aşa bine, dar asta este”, a spus atacantul trecut pe la Dinamo și Voluntari pentru as.ro.

Alibec și Coman sunt printre cei care pot pune în pericol poarta apărată de Martin Dubravka, mai spune Nemec:

„Îi cunosc doar pe cei din Liga 1. Coman a avut un sezon foarte bun, Alibec poate să fie periculos”.

Jucătorii României și Slovaciei susțin că vor juca la victorie

Atât jucătorii României, cât și cei au Slovaciei au anunțat la conferințele de presă dinainte meciului că vor juca la victorie și că nu se pune problema unui „rezultat prietenos”.