Simon Yates a câștigat Turul Spaniei - Elia Viviani (Quick Step), învingător în ultima etapă

​Simon Yates (Mitchelton-Scott) a câștigat ediția din 2018 a Turului Spaniei la ciclism, rutierul britanic încheind competiția cu un avantaj de un minut și 46 de secunde față de Enric Mas Nicolau (Quick-Step). Podiumul a fost completat de Miguel Moreno (Astana). Ultima etapă, disputată duminică, i-a revenit lui Elia Viviani (Quick Step).

Simon YatesFoto: As.com

Etapa de duminică (a 21-a) s-a disputat între Alcorcon și Madrid, pe o distanță totală de 100,9 kilometri.

Finalul etapei, cu victoria la sprint a lui Viviani:

Etapa 21, primele cinci poziții:

1 ELIA VIVIANI - QUICK - STEP FLOORS 02h 21' 28''

2 PETER SAGAN - BORA - HANSGROHE 02h 21' 28''

3 GIACOMO NIZZOLO - TREK - SEGAFREDO 02h 21' 28''

4 DANNY VAN POPPEL - TEAM LOTTO NL - JUMBO 02h 21' 28''

5 MARC SARREAU - GROUPAMA - FDJ 02h 21' 28''.

9 JON IZAGUIRRE INSAUSTI - BAHRAIN - MERIDA + 00h 11' 09''

10 WILCO KELDERMAN - TEAM SUNWEB + 00h 11' 11''.

9 TEAM SKY + 01h 47' 43''

10 EUSKADI BASQUE COUNTRY - MURIAS + 01h 47' 50''.

FCSB PRINDE VITEZĂ   VIDEO CU GOLUL  » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
06.10
FCSB PRINDE VITEZĂ VIDEO CU GOLUL » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
FCSB PRINDE VITEZĂ  VIDEO CU GOLUL » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
Hagi, assist și roșu!  Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar  a fost eliminat  pe final
06.10
Hagi, assist și roșu! Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar a fost eliminat pe final
Hagi, assist și roșu!  Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar  a fost eliminat pe final
GOL COMIC    VIDEO  Doi rapidiști s-au încurcat între ei la golul doi! FC Botoșani- Rapid 2-0,  continuă criza  giuleștenilor. Clasamentul actualizat
06.10
GOL COMIC VIDEO Doi rapidiști s-au încurcat între ei la golul doi! FC Botoșani- Rapid 2-0, continuă criza giuleștenilor. Clasamentul actualizat
GOL COMIC   VIDEO Doi rapidiști s-au încurcat între ei la golul doi! FC Botoșani- Rapid 2-0, continuă criza giuleștenilor. Clasamentul actualizat
Schimbat imediat   Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului  l-a scos din echipă  în doar câteva minute!
06.10
Schimbat imediat Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului l-a scos din echipă în doar câteva minute!
Schimbat imediat  Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului l-a scos din echipă în doar câteva minute!
EROU LA GIRONA   Gazzaniga a reușit să apere  3 penalty-uri  în victoria cu Bilbao, 2-1!
06.10
EROU LA GIRONA Gazzaniga a reușit să apere 3 penalty-uri în victoria cu Bilbao, 2-1!
EROU LA GIRONA  Gazzaniga a reușit să apere 3 penalty-uri în victoria cu Bilbao, 2-1!
„Să ieșim din criză!”  Săpunaru pune piciorul în prag: „ M-am săturat , trebuie să ne asumăm”
06.10
„Să ieșim din criză!” Săpunaru pune piciorul în prag: „M-am săturat, trebuie să ne asumăm”
Maxim, erou la Gaziantep   Internaționalul român,   decisiv  în meciul cu Beșiktaș + reușită anulată a lui Sorescu
06.10
Maxim, erou la Gaziantep Internaționalul român, decisiv în meciul cu Beșiktaș + reușită anulată a lui Sorescu
Maxim, erou la Gaziantep  Internaționalul român,  decisiv în meciul cu Beșiktaș + reușită anulată a lui Sorescu
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a  portarului lui Dinamo . Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
06.10
Adnan Golubovic Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo. Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo . Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”