​VIDEO Liverpool - Manchester City 4-3/ Meci nebun pe "Anfield" - Prima infrangere in actualul sezon din Premier League pentru trupa lui Guardiola

Liverpool a pus capat seriei de 30 de meciuri fara infrangere reusita de Manchester City in Premier League, dupa un meci extrem de spectaculos disputat pe "Anfield". Echipa lui Jurgen Klopp s-a impus cu 4-3, luandu-si astfel revansa dupa ce in tur fusese invinsa cu 5-0 in deplasarea de pe terenul celor de la City. "Cetatenii" au inscris de doua ori in finalul meciului, dar nu au mai putut evita infrangerea.

La pauza, Liverpool si Manchester City se aflau la egalitate, scor 1-1. Oxlade-Chamberlain a deschis scorul pentru gazde in minutul 9, iar Sane a adus egalarea cu cinci minute inainte de finalul primei reprize.

In repriza a doua, Liverpool a reusit sa marcheze de 3 ori in 9 minute: Firmino (59'), Mane (61') si Salah (68') s-au intrecut in executii spectaculoase. "Cormoranii" au trait periculos finalul de meci, dupa ce echipa lui Pep Guardiola a reusit sa inscrie de doua ori. Bernardo Silva a marcat pentru 4-2 in minutul 84, iar Gundogan a inchis tabela in prelungiri.

Ultima infrangere inregistrata de Manchester City in campionat avusese loc luna aprilie a anului trecut: 1-2 pe terenul lui Chelsea.

Inaintea partidei de pe "Anfield", City era singura echipa neinvinsa in actualul sezon din Premier League.

Gratie acestui succes, Liverpool a urcat pe locul trei in clasament, aflandu-se la egalitate de puncte (47) cu Manchester United (locul 2) si Chelsea (locul 4). United are insa un meci mai putin disputat, urmand sa o intalneasca luni pe Stoke City.

Manchester City ramane lider in Premier League, cu 62 de puncte.

Rezumatul partidei Liverpool vs Manchester City.

5. Tottenham 44 etc.

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
20.09
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
20.09
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”