VIDEO Chelsea - Bayern 0-3 / Gnabry și Lewandowski i-au răpus pe londonezi

Bayern Munchen este aproape calificată în sferturile Champions League, după ce s-a impus la scor de neprezentare (3-0) în fața lui Chelsea, pe "Stamford Bridge". Gnabry, cu o dublă, și Lewandwski (gol și două pase decisive) au rezolvat soarta meciului de la Londra.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Serge Gnabry a reușit dubla în decurs de doar trei minute (51' și 54'), fiind servit de fiecare dată de Robert Lewandowski. În minutul 76, polonezul a marcat și el, după o cursă superbă a lui Davies.

Coșmarul londonezilor a continuat, Alonso fiind eliminat în minutul 83.

Rezumatul meciului Chelsea vs Bayern.

Serge Gnabry, desemnat omul meciului

"Mă bucur pentru goluri, am mulţi prieteni aici la Londra, cred că mi-au dat aripi. Este un rezultat care ne dă încredere, dar nu ne vom culca pe o ureche în retur. Avem un avantaj confortabil, totuşi să nu uităm ce a păţit Barcelona cu Liverpool anul trecut", a declarat Gnabry după meci, potrivit Digi Sport.

Au evoluat echipele:

Chelsea: Caballero; Azpilicueta (Pedro Rodríguez 73), Christensen, Rüdiger; James, Jorginho, Kovačić, Alonso; Mount, Giroud (Abraham 61), Barkley (Willian 61)

Bayern: Neuer; Pavard, Boateng, Alaba, Davies; Kimmich, Thiago (Goretzka 90); Coman (Coutinho 66), Müller, Gnabry (Tolisso 85); Lewandowski

Partida retur va avea loc la 18 martie, pe Allianz Arena (Munchen).

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
18:21
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
12:56
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”