VIDEO SuperLiga: Remiză spectaculoasă între Sepsi și Farul – Două goluri anulate pentru covăsneni

Sepsi Sfântu Gheorghe și Farul Constanța au terminat la egalitate, scor 1-1, un meci cu două goluri anulate și mai multe ocazii mari ratate, în runda a treia din play-off-ul SuperLigii.

Farul ConstantaFoto: Inquam Photos / Alex Nicodim

Sepsi Sfântu Gheorghe – Farul Constanța 1-1, în SuperLigă

În meciul de la Sfântu Gheorghe, covăsnenii au trimis mingea în poartă pentru prima dată în minutul 40, dar golul lui Oroian a fost anulat de VAR pentru fault în atac.

Doar patru minute mai târziu, Farul a deschis scorul prin Louis Munteanu, cu un șut perfect de la 20 de metri.

Două minute au fost oaspeții în avantaj, Sepsi egalând prin Pavol Safranko, cu o reluare de la marginea careului mic.

În partea secundă, Sepsi a înscris din nou prin Dumitrescu, dar după minute de așteptare, arbitrajul VAR a invalidat reușita pentru ofsaid.

Louis Munteanu putea deveni eroul formației antrenate de Gică Hagi, dar după o gravă eroare a lui Florin Ștefan, a șutat în bara porții lui Niczuly.

Rezultatul menține cele două formații pe ultimele două locuri în clasamentul play-off-ului SuperLigii.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Sepsi și Farul.

6. Sepsi – 24 p

CUM MERGEM LA MONDIALE  GOLAZO.ro simulează cum ar arăta  traseul din preliminariile CM  dacă tragerea la sorți ar fi acum
03.07
CUM MERGEM LA MONDIALE GOLAZO.ro simulează cum ar arăta traseul din preliminariile CM dacă tragerea la sorți ar fi acum
Audiență record  Câți români s-au uitat la  România - Olanda  + câți bani încasează Pro TV
03.07
Audiență record Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Audiență record  Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda »  „Zidul galben”  a refuzat să părăsească stadionul
02.07
Ștergeți-vă lacrimile!Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează  Spania - Germania !
02.07
Program complet sferturiCum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania!
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania !