UPDATE WTA Dubai: Radwanska, Venus Williams (detinatoarea titlului), Ivanovic si Kvitova, eliminate in turul al treilea/ Ekaterina Makarova in sferturi, s-ar putea intalni cu Halep

Agnieszka Radwanska, favorita numarul cinci, a fost invinsa de Garbine Muguruza, scor 4-6 2-6, in o ora si 16 minute, in turul al treilea al turneului Premier de la Dubai.

Ekaterina MakarovaFoto: ausopen.com

UPDATE Ana Ivanovic si Petra Kvitova au fost de asemenea eliminate in turul trei. Ivanovic (favorita 4) a fost invinsa de Karolina Pliskova (cap de serie 17), scor 2-6 6-4 4-6, in timp ce Kvitova (favorita doi) a pierdut in fata Carlei Suarez Navarro, tot in trei seturi.

Ekaterina Makarova, favorita numarul sase, s-a calificat miercuri in sferturi, dupa ce invins-o pe Zarina Diyas, scor 6-3 6-4, intr-un meci de o ora si 43 de minute.

Makarova o va intalni in sferturi pe castigatoarea partidei dintre Simona Halep, principala favorita si Tsvetana Pironkova (numarul 57 WTA).

Meciul Simonei Halep va incepe la ora 17.00, ora Romaniei.

Si Venus Williams, favorita numarul opt si castigatoarea titlului de anul trecut, a fost eliminta in turul al treilea, pierzand in fata cehoaicei Lucie Safarova (cap de serie 11), scor 4-6 2-6.

UPDATE 16.30: Rezultatele inregistrate pana la aceasta ora in turul trei:

13-Carla Suarez Navarro (Spania) a invins-o pe 2-Petra Kvitova (Cehia) 6-3 4-6 6-3

17-Karolina Pliskova (Cehia) a invins-o pe 4-Ana Ivanovic (Serbia) 6-2 4-6 6-4

10-Flavia Pennetta (Italia) a invins-o pe 7-Angelique Kerber (Germania) 6-2 3-6 6-1

11-Lucie Safarova (Cehia) a invins-o pe 8-Venus Williams (SUA) 6-4 6-2

6-Ekaterina Makarova (Rusia) a invins-o pe Zarina Diyas (Kazahstan) 6-3 6-4

Garbine Muguruza Blanco (Spania) a invins-o pe 5-Agnieszka Radwanska (Polonia) 6-4 6-2

04.10
MM îl apără pe Olaru  „E  jucătorul #1  din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
04.10
MM îl apără pe Olaru „E jucătorul #1 din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și  n-a mai putut să doarmă !”
04.10
FCSB îi provoacă insomniiPatronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă!”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă !”
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu  a anunțat convocările  pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
04.10
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB,  neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
04.10
„Nu vizionez!” Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică: „Pregăteam meciul cu Botoșani”
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un  golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
04.10
Diaspora, izvorul RomânieiMircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac, cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Premieră la FCSB Primă după victoria cu PAOK: ce  bonus  primește fiecare jucător