​VIDEO Atalanta, învinsă de Spal, ultima clasată din Serie A

​Atalanta a fost învinsă pe teren propriu de Spal, codașa din Serie A, scor 2-1, în ultimul meci al etapei cu numărul 20 din campionatul Italiei.

Atalanta, formație calificată în optimile Champions League, a deschis scorul în minutul 16, prin Josip Ilicic. Spal a întors rezultatul în repriza secundă, înscriind de două ori în decurs de șase minute.

Andrea Petagna (54) şi Mattia Valoti (60) au adus victoria lui Spal, care a acumulat 15 puncte și a urcat pe locul 18 în clasament, primul retrogradabil.

Pentru Spal a fost doar a patra victorie a sezonului din Serie A, după cele cu Torino (2-1), Parma (1-0) și Lazio (2-1). Atalanta se află la al treilea meci consecutiv fără victorie și la a doua înfrângere la rând, după ce săptămâna trecută a fost eliminată de Fiorentina în optimile Cupei Italiei, scor 2-1.

Rezumatul partidei Atalanta vs Spal.

Rezultatele etapei a 20-a din Serie A:

Clasament:

CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1  Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu  aproape 40%  peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
05.07
CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1 Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu aproape 40% peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
„Asta nu e ultraserie” MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui  Chiricheș
05.07
„Asta nu e ultraserie”MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui Chiricheș
IMAGINEA DE PE ECRAN  De ce a plâns de fapt  Ronaldo  la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
05.07
IMAGINEA DE PE ECRAN De ce a plâns de fapt Ronaldo la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
Salvat de Dibu  Messi a ratat un penalty, dar  Argentina s-a calificat  în semifinalele Copa America 2024
05.07
Salvat de Dibu Messi a ratat un penalty, dar Argentina s-a calificat în semifinalele Copa America 2024