VIDEO Atletico Madrid, victorie obținută în inferioritate numerică / Golul decisiv, înscris din penalty în minutul 90+10

Eliminată de Manchester City din Champions League după un meci cu scandal, Atletico Madrid a avut mari probleme și în LaLiga. Echipa antrenată de Diego Siemone a obținut o victorie dramatică în fața celor de la Espanyol Barcelona, pe teren propriu, scor 2-1, golul decisiv fiind înscris în ultimul minut al prelungirilor, din penalty, în momentul în care gazdele evoluau în inferioritate numerică.

În etapa a 32-a a campionatului Spaniei, Atletico a deschis scorul prin Carrasco ('52), dar Kondogbia a fost eliminat ('72) și De Tomas a egalat pentru Espanyol ('74).

În momentul în care nimeni nu mai credea într-o victorie a madrilenilor, De Tomas a făcut henț în careu și același Carrasco a înscris din penalty ('90+10).

Aici poți vedea un rezumat la partidei de pe Wanda Metropolitano.

LaLiga, alte rezultate înregistrate duminică

Granada vs Levante 1-4

Athletic Bilbao vs Celta Vigo 0-2

Se mai joacă în această etapă:

Sevilla vs Real Madrid / duminică, de la ora 22:00

FC Barcelona vs Cadiz / luni, de la ora 22:00.

7. Villarreal 49 (51-31) / 32 etc.

CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
9 luni fără fotbal   Dorin Rotariu  nu joacă nici la Ankaragucu: „Sper să înceapă, pentru că are multe calități”
19.09
9 luni fără fotbal Dorin Rotariu nu joacă nici la Ankaragucu: „Sper să înceapă, pentru că are multe calități”
9 luni fără fotbal  Dorin Rotariu nu joacă nici la Ankaragucu: „Sper să înceapă, pentru că are multe calități”
Andrei Ivan vrea titlul   Starul Universității Craiova crede că este  anul oltenilor : „Am avut un start foarte bun”
19.09
Andrei Ivan vrea titlul Starul Universității Craiova crede că este anul oltenilor: „Am avut un start foarte bun”
Andrei Ivan vrea titlul   Starul Universității Craiova crede că este anul oltenilor : „Am avut un start foarte bun”
Demisie înainte de „tricolori”! Decizie radicală în Cipru: selecționerul Timur  Ketsbaia a părăsit naționala