VIDEO F1/ Marele Premiu al Ungariei/ Hamilton castiga prima cursa din 2009

Lewis Hamilton s-a impus in Marele Premiu al Ungariei, dupa ce poleman-ul Fernando Alonso a avut probleme cu monopostul sau. Roata fata-dreapta i-a zburat spaniolului in turul al 14-lea si a fost nevoit sa abandoneze cursa. Raikkonen se urca pe a doua treapta a podiumului, fiind urmat de australianul Webber.

Fernando Alonso are un start foarte bun si se distanteaza rapid inca din primul tur. Germanul Vettel rateaza startul si se pozitioneaza pe locul al 7-lea in primul tur, urmand ca in turul 30 sa fie nevoit sa abandoneze cursa din cauza suspensiei spate.

Ghinionistului Alonso i s-a desprins roata din fata dreapta si a parasit cursa in turul al 14-lea. Hamilton preia conducerea cursei si se impune pentru prima data in acest sezon de Formula 1. Liderul clasamentului general, Jenson Button a incheiat cursa pe locul al saptelea.

Devenit cel mai tanar pilot din Formula 1, Alguersuari a terminat cursa de la Hungaroring pe locul 15, in fata lui Buemi.

Vezi cum i-a zburat roata pilotului Fernando Alonso

Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența  grupei ideale  dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Campionatul Mondial
19.09
Grupa care ne duce la Mondial Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
„Săgețile” lui Dioszegi   Despre  Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
19.09
„Săgețile” lui Dioszegi Despre Ștefănescu: „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
„Săgețile” lui Dioszegi  Despre Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu  Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa Romaniei
19.09
Cupa României A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj, Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
U21 în Superliga  Cine le dă încredere  jucătorilor tineri : FCSB, CFR și Rapid nu prind TOP 5