VIDEO Hannover - Leipzig 0-3 / Trei goluri din faze fixe pentru oaspeți

Leipzig s-a impus fără emoții în deplasarea de la Hannover, scor 3-0, din etapa a XX-a din Bundesliga. Trei faze fixe au adus victoria pentru echipa pregătită de Ralf Rangnick, a 11-a în actuala ediție din campionatul Germaniei.

Halstenberg a deschis scorul în minutul 45+3, după ce a transformat o lovitură de la 11 metri. Același Halstenberg a contribuit și la cel de-al doilea gol al lui Leipzig, centrând perfect din corner pentru Willi Orban, căpitanul oaspeților. Cu cinci minute înainte de finalul celor 90 de minute, Orban a reușit dubla, tot în urma unui corner.

Pentru Leipzig este a doua victorie consecutivă în deplasare, după cea obținută pe terenul lui Dusseldorf, scor 4-0.

Leipzig se află pe locul patru în clasament, cu 37 de puncte, în timp ce Hannover se găsește pe penultima poziție, cu doar 11 puncte.

6. Hoffenheim 28 etc.

„Nu este omor”   Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui  Mario Iorgulescu  la 13 ani de închisoare
09:50
„Nu este omor” Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui Mario Iorgulescu la 13 ani de închisoare
„Nu este omor”  Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui Mario Iorgulescu la 13 ani de închisoare
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă