VIDEO Liga 1: FCSB egalează în prelungiri (2-2 vs U Craiova 1948), dar ratează ocazia de a se apropia de CFR Cluj

FCSB a obținut doar o remiză cu U Craiova 1948, duminică seară, pe Arena Națională, scor 2-2. În urma rezultatului înregistrat în etapa a XXIV-a a Ligii 1, echipa lui Toni Petrea a ratat ocazia de a se apropia de liderul CFR Cluj.

Oltenii au marcat prin Bălan ('41) şi Baeten ('75), iar bucureștenii au punctat prin Oaidă ('66) şi Keşeru ('90+2, dintr-un penalti acordat pentru o intervenţie a lui Sidibe la Ianis Stoica).

În minutul 90+6, de la FCSB a fost eliminat Cristea, el primind al doilea cartonaş galben.

FCSB a fost condusă de pe bancă de Mihai Pintilii, Anton Petrea fiind infectat cu coronavirus.

În urma acestui rezultat, FCSB a acumulat 52 de puncte (nu a profitat de remiză înregistrată de CFR Cluj cu CSU Craiova și diferența rămâne de opt puncte). De cealaltă parte, U Craiova 1948 rămâne pe locul 14, cu 23 de puncte.

Rezumatul partidei dintre FCSB și U Craiova 1948:

*sursă video: Telekom Sport

Au evoluat echipele:

FCSB: A. Vlad – V. Creţu (Keşeru ’62), Vinicius, I. Cristea, Radunovic – Olaru, Ad. Şut (Stoica ’46), Oaidă – Cordea (Dumiter ’80), Fl. Coman (V. Gheorghe ’46), Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea

U Craiova 1948: R. Popa – R. Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert – S. Asamoah, Vl. Achim (Marquet ’77) – Baeten, Bauza (Sidibe ’69), Durmen – Cl. Bălan (Compagno ’86). Antrenor: Nicolo Napoli.

Mai are loc în această etapă:

FC Botoşani vs Dinamo București / luni, ora 19:55.

FCSB PRINDE VITEZĂ   VIDEO CU GOLUL  » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
06.10
FCSB PRINDE VITEZĂ VIDEO CU GOLUL » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
FCSB PRINDE VITEZĂ  VIDEO CU GOLUL » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
Hagi, assist și roșu!  Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar  a fost eliminat  pe final
Stranieri
06.10
Hagi, assist și roșu! Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar a fost eliminat pe final
Hagi, assist și roșu!  Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar  a fost eliminat pe final
GOL COMIC  VIDEO Doi rapidiști s-au încurcat între ei la golul doi! FC Botoșani- Rapid 2-0, continuă criza giuleștenilor. Clasamentul actualizat
06.10
GOL COMIC VIDEO Doi rapidiști s-au încurcat între ei la golul doi! FC Botoșani- Rapid 2-0, continuă criza giuleștenilor. Clasamentul actualizat
„Veţi afla zilele viitoare”   Șumudică, misterios  după Botoșani - Rapid 2-0, legat de ce le-a transmis jucătorilor
06.10
„Veţi afla zilele viitoare” Șumudică, misterios după Botoșani - Rapid 2-0, legat de ce le-a transmis jucătorilor
„Veţi afla zilele viitoare”  Șumudică, misterios după Botoșani - Rapid 2-0, legat de ce le-a transmis jucătorilor
Schimbat imediat   Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului  l-a scos din echipă  în doar câteva minute!
06.10
Schimbat imediat Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului l-a scos din echipă în doar câteva minute!
Schimbat imediat  Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului l-a scos din echipă în doar câteva minute!
Maxim, erou la Gaziantep VIDEO: Internaționalul român, decisiv în meciul cu Beșiktaș + reușită anulată a lui Sorescu
Stranieri
06.10
Maxim, erou la Gaziantep VIDEO: Internaționalul român, decisiv în meciul cu Beșiktaș + reușită anulată a lui Sorescu
SHOW LA GIRONA VIDEO: Gazzaniga a reușit să apere 3 penalty-uri în victoria cu Bilbao, 2-1!
Campionate
06.10
SHOW LA GIRONA VIDEO: Gazzaniga a reușit să apere 3 penalty-uri în victoria cu Bilbao, 2-1!
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a  portarului lui Dinamo . Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
06.10
Adnan Golubovic Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo. Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo . Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”