VIDEO Meci de coșmar pentru o jucătoare de fotbal: A înscris de trei ori, dar în poarta greșită și a încheiat partida în lacrimi

Meikayla Moore, jucătoare de fotbal a Noii Zeelande, și-a băgat mingea în propria poartă de trei ori în doar 40 de minute, într-un meci din cadrul Shebelieves Cup contra SUA, terminat 5-0.

Moore a marcat trei autogoluri în minutele 5, 6 și 36. Au mai înscris Hatch '51 și Pugh '90+3.

Ghinionista Meikayla Moore a încheiat meciul în lacrimi și cu greu a putut fi consolată de coechipiere.

În clasament, SUA se află pe locul doi, cu patru puncte acumulate, la două în spatele liderului Islanda.

Noua Zeelandă ocupă ultimul loc (al patrulea), fără punct acumulat două meciuri.