VIDEO  Mutu a inscris un gol superb in partida cu AC Torino si a dat doua pase de gol

VIDEO Mutu a inscris un gol superb in partida cu AC Torino si a dat doua pase de gol

AC Torino - Fiorentina 1-4 | Adrian Mutu a deschis scorul in partida AC Torino - Fiorentina. Atacantul oaspetilor a transformat magistral o lovitura libera de la 20 de metri, plasand mingea in coltul din stanga al portii aparata de Sereni. Romanul a mai reusit doua faze decisive, pasandu-le lui Gilardino si Kuzmanovici la golurile doi si trei ale Fiorentinei.

Gilardino ('43) a marcat pentru 2-0 cu o lovitura de cap la capatul unei faze superbe. O minge centrata in careu a ajuns la Mutu, care a prelungit cu capul la Gilardino, atacantul plasand balonul in poarta, imparabil pentru Sereni. Kuzmanovici ('73) a punctat si el pentru oaspeti la capatul unei faze ce l-a avut ca protagonist si pe Mutu. Romanul i-a pasat in centru colegului sau si Kuzmanovici nu iarta. Decarul viola a fost inlocuit cu Osvaldo in minutul 76. Rossina a redus din handicap ('75) din lovitura de la 11 metri, dar Gilardino ('86) marcheaza pentru 4-1 la capatul unei actiuni cursive: Kuzmanovici il lanseaza pe Pasqual, acesta ii paseaza in fata portii lui Gilardino, care indeplineste o simpla formalitate.