VIDEO Nicolae Stanciu, de neoprit - Execuția superbă prin care internaționalul român a trecut de Rangers

Slavia Praga a obținut calificarea în sferturile Europa League chiar pe terenul celor de la Glasgow Rangers. Cehii s-au impus cu 2-0 (3-1 la general), iar Nicolae Stanciu a fost din nou unul dintre remarcații echipei pregătite de Jindřich Trpišovský. Internaționalul român a stabilit scorul final după ce l-a învins pe McGregor cu o execuție superbă, la vinclu, direct din lovitură liberă.

Olayinka a deschis scorul în minutul 14, iar Stanciu a marcat în minutul 74 (românul a reușito execuție asemănătoare și în meciul precedent, împotriva Mladei Boleslav).

Aici poți vedea toate golurile înscrise în returul optimilor Europa League. Reușita lui Stanciu, la minutul 1:25.

De știut:

• Stanciu a marcat șapte goluri în ultimele cinci meciuri jucate pentru Slavia.

• Internaționalul român are în total 12 goluri în acest sezon (trei în Europa League) și șase pase decisive.
  • Echipele calificate în sferturile Europa League: Arsenal, Dinamo Zagreb, Granada, AS Roma, Manchester United, Slavia Praga, Villarreal și Ajax Amsterdam.

• Tragerea la sorţi a sferturilor de finală va avea loc vineri, de la ora 14:00, la Nyon.