​VIDEO Robinho, accidentare stupida/ O camera tv l-a dat gata pe brazilian

Minutul 85 al partidei amicale dintre Al Ahli si AC Milan. O faza aparent banala s-a transformat intr-un cosmar pentru Robinho. Fotbalistul italienilor s-a accidentat destul de serios dupa ce s-a lovit de o camera de luat vederi aplasata mult prea aproape de terenul de joc. Rezultatul: doua taieturi destul de mari si mai multe puncte de sutura, informeaza AP.

Robinho, victima unei camere tvFoto: Captura Youtube.com

Partida amicala dintre Al Ahli si AC Milan a fost castigata de catre liderul din Serie A cu scorul de 2-1. Au marcat Seedorf (39') si Beretta (73') pentru italieni, respectiv Hassan (86') pentru gazde.

"Are doua taieturi destul de urate, dar sper ca va putea fi apt pentru meciul cu Cagliari de week-end-ul viitor. A fost o problema amplasarea acelei camere atat de aproape de teren, dar acum nu avem ce face" - Massimiliano Allegri, antrenor AC Milan.