​VIDEO Scor de neprezentare în Derby della Capitale: Lazio - AS Roma 3-0

​Episodul cu numărul 172 din Derby della Capitale s-a încheiat cu o victorie la scor de neprezentare pentru Lazio Roma, formație la care românul Radu Ștefan a fost integralist (etapa a XXVI-a din Serie A). Caiceido, Immobile și Cataldi au adus victoria pentru Lazio, care nu mai câștigase în fața eternei rivale din aprilie 2017.

HotNews.roFoto: Hotnews

Rezumatul meciului Lazio vs AS Roma.

Lazio a început în forță meciul de pe Stadio Olimpico și a deschis scorul încă din minutul 12, prin Felipe Caicedo. Atacantul lui Lazio a trecut ușor de apărarea oaspeților, l-a driblat pe portarul Olsen și a trimis în poarta rămasă goală.

AS Roma a avut câteva șanse de a marca în repriza secundă, însă fără rezultat pe tabela de marcaj. În minutul 73, Ciro Immobile a majorat avantajul gazdelor, după ce a transformat fără emoții o lovitură de la 11 metri.

Până la final, Lazio a mai marcat o dată. Intrat pe teren în minutul 78, Danilo Cataldi l-a învins pe Olsen cu un șut de la marginea careului și a dus scorul la 3-0 (min. 89). Problemele romanilor au continuat. În al treilea minut de prelungiri, Kolarov (fost jucător al lui Lazio) a reușit performanța de a încasa două cartonașe galbene în decurs de doar 60 de secunde și a fost eliminat.

Radu Ștefan a fost integralist pentru Lazio, iar în minutul 90+3 s-a ales și el cu un cartonaș galben.

Lazio nu mai câştigase în faţa rivalei AS Roma din aprilie 2017, atunci când s-a impus cu 3-1 în deplasare. În partida tur, romanii au câștigat cu 3-1.

Lazio rămâne pe locul șase în clasament, cu 41 de puncte, dar cu un meci mai puțin disputat, în timp ce AS Roma se găsește pe poziția a cincea, cu 44 de puncte.

6. Lazio 25 j 41 etc.

CUM MERGEM LA MONDIALE  GOLAZO.ro simulează cum ar arăta  traseul din preliminariile CM  dacă tragerea la sorți ar fi acum
03.07
CUM MERGEM LA MONDIALE GOLAZO.ro simulează cum ar arăta traseul din preliminariile CM dacă tragerea la sorți ar fi acum
Audiență record  Câți români s-au uitat la  România - Olanda  + câți bani încasează Pro TV
03.07
Audiență record Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Audiență record  Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda »  „Zidul galben”  a refuzat să părăsească stadionul
02.07
Ștergeți-vă lacrimile!Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează  Spania - Germania !
02.07
Program complet sferturiCum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania!
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania !