Au luptat pentru Ancelotti Ce s-a întâmplat în  vestiarul lui Real Madrid  la 0-2 cu Dortmund: „Nu-l putem lăsa pe Mister să cadă”
Vinicius Junior. Foto: Imago

Au luptat pentru AncelottiCe s-a întâmplat în vestiarul lui Real Madrid la 0-2 cu Dortmund: „Nu-l putem lăsa pe Mister să cadă”

• Real Madrid - Dortmund 5-2. Elevii lui Ancelotti s-au ambiționat pentru a nu-l dezamăgi pe antrenorul italian.
  • Condusă la pauză la două goluri diferență, campioana Europei a câștigat grație prestației senzaționale a lui Vinicius jr.
Ăsta e Ibrox!  Imagini senzaționale  din dronă  cu arena de 51.587 de locuri a lui Rangers

Real Madrid a reuşit să câştige meciul de marţi, cu Borussia Dortmund, deşi era condusă la pauză, scor 0-2.

Momentul de cotitură a venit în vestiar, unde jucătorii s-au unit pentru a nu-l dezamăgi pe Carlo Ancelotti, scrie Marca.

Vinicius le-a cerut colegilor să lupte pentru Ancelotti

Potrivit unor surse din cadrul echipei, Vinicius Jr. a fost printre cei care au luat cuvântul, cerându-le colegilor să-și asume greșelile făcute și să lupte în partea secundă pentru ca Ancelotti să nu fie ținta criticilor pentru prestația slabă.

Nu-l putem lăsa pe Mister să cadă”, a fost mesajul pe care l-ar fi transmis brazilianul.

Trebuie să alergăm, să luptăm și fiecare să facă ceea ce știe. Vini și Mbappe, marcați Carlo Ancelotti

După ce au ascultat indicațiile lui Ancelotti, echipa a răspuns impecabil, cu 5 goluri în ultimele 30 de minute!

Rudiger a marcat după o pasă decisivă de la Mbappe, Vinicius a egalat, iar Lucas Vazquez a dus-o pe Real Madrid în avantaj.

Spectacolul nu s-a oprit aici, Vinicius marcând de încă două ori, consolidând victoria echipei echipei.

Carlo Ancelotti: „Vincius jr. va câștiga Balonul de Aur”

Seara magică oferită de Vincius jr. l-a fermecat și pe antrenorul Carlo Ancelotti, care este convins că brazilianul și-a spulberat deja toți adversarii în cursa pentru Balonul de Aur.

„Ce pot să vă spun este că rar mi-a fost dat să văd un fotbalist care să fi reușit performanța lui Vincius din repriza a doua.

Vincius va câștiga Balonul de Aur, dar nu datorită celor trei goluri marcate în acest meci, ci pentru realizările sale de anul trecut.

Aceste trei goluri se pun pentru ediția viitoare a Balonului de Aur”, a declarat Carlo Ancelotti, conform Marca.

I-am spus lui Vincius după fiecare gol că el este Balonul de Aur. Repriza senzațională făcut de Vinicius ar trebui arătată tuturor copiilor, ca să vadă și ei cum trebuie jucat fotbalul. Lucas Vázquez, extremă dreapta Real Madrid

Vinicius, „micul Bolt” la golul 4: cursă de 70 de metri în 10 secunde

Vincius jr. a reușit un gol splendid în minutul 86. Superstarul brazilian a recuperat o minge în partea stângă a terenului și a sprintat cu ea până în poarta germanilor.

Nici Emre Can, nici Niklas Sule nu au avut replică la cursa fenomenală a brazilianului.

• La faza golului de 4-2, Vincius jr. a atins mingea de 10 ori, inclusiv șutul la poartă.

„Este deja cel mai bun jucător din lume?”, a fost întrebarea celor de la ESPN FC.

Vinicius Junior, extremă dreapta la Real Madrid din 2018, a fost transferat de la Flamengo pentru suma de 45 de milioane de euro.

valorează Vinicius Junior, conform transfermarkt.com
CINE VINE ÎN LOCUL LUI NORDIS?  FRF are  sponsor nou  pentru arbitri: o companie de leasing, condusă de un fost angajat al lui Ion Țiriac și de un ex-CEO BCR
17:18
CINE VINE ÎN LOCUL LUI NORDIS? FRF are sponsor nou pentru arbitri: o companie de leasing, condusă de un fost angajat al lui Ion Țiriac și de un ex-CEO BCR
CINE VINE ÎN LOCUL LUI NORDIS?  FRF are sponsor nou pentru arbitri: o companie de leasing, condusă de un fost angajat al lui Ion Țiriac și de un ex-CEO BCR
Dan Udrea  Cum (se) scapă un  huligan  în România
Opinii
16:08
Dan Udrea Cum (se) scapă un huligan în România
„N-a omorât pe nimeni” Aurel Țicleanu, vicepreședintele Comisiei Tehnice din FRF, explică de ce  ar merge în continuare  pe mâna lui Pancu la U21
15:25
„N-a omorât pe nimeni”Aurel Țicleanu, vicepreședintele Comisiei Tehnice din FRF, explică de ce ar merge în continuare pe mâna lui Pancu la U21
„N-a omorât pe nimeni” Aurel Țicleanu, vicepreședintele Comisiei Tehnice din FRF, explică de ce  ar merge în continuare pe mâna lui Pancu la U21
Furie pe Ibrox Park  Cum a explicat managerul lui Rangers  ieșirea bruscă de pe teren  a atacantului său. „Plângea!”
Europa League
16:33
Furie pe Ibrox Park Cum a explicat managerul lui Rangers ieșirea bruscă de pe teren a atacantului său. „Plângea!”
Furie pe Ibrox Park  Cum a explicat managerul lui Rangers ieșirea bruscă de pe teren a atacantului său. „Plângea!”
Se joacă cu focul   Becali și compania când pun la cale  un blat
Opinii
09:03
Se joacă cu focul Becali și compania când pun la cale un blat
Se joacă cu focul  Becali și compania când pun la cale un blat
Concluzia lui Ally McCoist  Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu  nu a greșit  cu nimic”
10:04
Concluzia lui Ally McCoist Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu nu a greșit cu nimic”
Concluzia lui Ally McCoist  Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu  nu a greșit cu nimic”
Pleacă Hagi de la Farul?  Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „ Simt că a obosit  și nu e ușor”