​Wimbledon: Semifinala dintre Djokovic și Nadal se va relua sâmbătă - Sârbul conduce cu 2-1 la seturi

​Sârbul Novak Djokovic (locul 21 ATP) conduce cu 6-4, 3-6, 7-6 (9) în confruntarea cu spaniolul Rafael Nadal (1 ATP), contând pentru semifinalele turneului de Grand Slam de la Wimbledon. Partida a fost întreruptă vineri, din cauza orei târzii, și se va relua sâmbătă, de la ora 15:00 (ora României).

Rafael Nadal si Novak Djokovic, la WimbledonFoto: wimbledon.com

Meciul, disputat pe terenul central, cu acoperişul tras, a fost întrerupt după două ore şi 54 de minute de joc, la ora locală 23.03. Conform regulilor decise de autorităţile locale, ora limită pentru ziua de competiţie este 23.00.

Confruntarea dintre Djokovic şi Nadal se va relua sâmbătă, de la ora 15:00 (ora României), și va fi urmată de finala de simplu feminin, dintre Angelique Kerber şi Serena Williams.

Meciul Djokovic - Nadal a început târziu deoarece semifinala anterioară, dintre sud-africanul Kevin Anderson, numărul 8 mondial, şi americanul John Isner, locul 10 ATP, a durat şase ore şi 35 de minute. Câştigător a fost Anderson, scor 7-6 (6), 6-7 (5), 6-7 (9), 6-4, 26-24, informează News.ro.

S-ar putea să te intereseze și:

Wimbledon: Kevin Anderson, primul finalist pe iarba londoneză - Meci epic de șase ore și 35 de minute cu John Isner (26-24 în decisiv)

Totul despre Halep  - Rodionova  Meciul nu a fost televizat, GOLAZO.ro are detaliile primei victorii a Simonei după 4 luni de pauză
Tenis
17:12
Totul despre Halep - Rodionova Meciul nu a fost televizat, GOLAZO.ro are detaliile primei victorii a Simonei după 4 luni de pauză
Program Liga 1  LPF a anunțat când se joacă  Dinamo - FCSB , derby-ul etapei #13
17:55
Program Liga 1 LPF a anunțat când se joacă Dinamo - FCSB, derby-ul etapei #13
Program Liga 1  LPF a anunțat când se joacă Dinamo - FCSB , derby-ul etapei #13
PROBLEME CU GAZONUL  GOLAZO.RO a mers pe „Toumba” cu 24 de ore înainte de meciul lui FCSB: iarba nu arată  deloc bine
17:25
PROBLEME CU GAZONUL GOLAZO.RO a mers pe „Toumba” cu 24 de ore înainte de meciul lui FCSB: iarba nu arată deloc bine
A vorbit de Ianis Anunțul făcut de  managerul lui Rangers  după întoarcerea lui Hagi la prima echipă
17:16
A vorbit de IanisAnunțul făcut de managerul lui Rangers după întoarcerea lui Hagi la prima echipă
A vorbit de Ianis Anunțul făcut de managerul lui Rangers după întoarcerea lui Hagi la prima echipă
Jucător de la City, arestat Afost reținut pentru un posibil furt
11:06
Jucător de la City, arestat Afost reținut pentru un posibil furt
Dinamo, posibili noi investitori Andrei Nicolescu a făcut anunțul: „Avem discuții cu parteneri din România, precum și cu parteneri de afară”
11:25
FCSB intră în Imperiul lui RăzvanReportaj GOLAZO.ro din Grecia: Lucescu jr e idol la Salonic! Elogii pentru antrenorul român
10:26
Îngrijorare la Rapid Fără gol înscris de atacanții din lot în 11 etape: „Au rămas datori, mai ales Burmaz. Poate e ceva mental”
11:30
Îngrijorare la Rapid Fără gol înscris de atacanții din lot în 11 etape: „Au rămas datori, mai ales Burmaz. Poate e ceva mental”