WTA Nottingham: Caroline Garcia, adversara Gabrielei Ruse în sferturi (Rezultatele zilei)

Caroline Garcia (Franța, 28 WTA), principala favorită, va fi adversara Gabrielei Ruse în sferturile turneului de la Nottingham. Franțuzoaica a obținut o victorie lejeră cu britanica Maia Lumsden (280 WTA), beneficiara unui wild card, scor 6-3, 6-1, după 54 de minute.

Caroline GarciaFoto: fedcup.com

Caroline Garcia și Gabriela Ruse nu s-au mai întâlnit până acum.

Kristina Mladenovic - Donna Vekic

Turneul de la Nottingham se dispută în perioada 10-16 iunie. Competiția face parte din categoria "International" și are premii totale în valoare de 250.000 de dolari. Campioana en-titre este australianca Ashleigh Barty (în 2018), care nu evoluează însă la ediția din acest an.