Botoșani-Gloria 3-3 Budescu și Aldair, goluri  de povestit nepoților +8 foto
Budescu și Aldair (sursă foto: sportpictures)

Botoșani-Gloria 3-3Budescu și Aldair, goluri de povestit nepoților

• Portughezul Aldair Caputo Ferreira și Constantin Budescu au deschis etapa a 10-a cu două goluri splendide în meciul FC Botoșani-Gloria Buzău, scor 3-3
  • Budescu a înscris la Botoșani cu o execuție de senzație, după ce în minutul 4 a fost foarte aproape să înscrie din corner
  • Cea mai frumoasă reușită i-a aparținut însă lui Aldair, care l-a învins pe Lazar cu un șut de la centrul terenului.

FC Botoșani și Gloria Buzău au făcut egal după un meci în care echipa lui Liviu Ciobotariu a revenit de la 0-1 și a condus în două rânduri, cu 2-1 și 3-2.

Ișfan a egalat la ultima fază a partidei. Hervin Ongenda a marcat primul gol de la revenirea la FC Botoșani.

Gâlcă, mesaj pentru fani  Antrenorul Universității Craiova le cere suporterilor să lase jucătorii în pace + Anunț despre  Cicâldău

Constantin Budescu a anunțat că este în formă încă din minutul 4, când a executat cu efect un corner, iar mingea a căzut pe bara transversală a porții apărate de Pap.

În minutul 40, Budescu a reprimit o pasă dintr-o lovitură de colț executată tot de el și a trimis mingea în poartă printre toți jucătorii care se aflau în interiorul careului.

FC Botoșani-Gloria Buzău

FC Botoșani-Gloria Buzău FC Botoșani-Gloria Buzău FC Botoșani-Gloria Buzău FC Botoșani-Gloria Buzău FC Botoșani-Gloria Buzău
+8 Fotografii

Aldair, răspuns pentru Budescu: gol fabulos de la centrul terenului

În minutul 74, la scorul de 1-1, portughezul Aldair i-a înnebunit pe fani cu o reușită cum rar se mai vede în Liga 1.

Fotbalistul în vârstă de 26 de ani l-a surprins pe Lazar ieșit din poartă și a înscris cu un șut de la centrul terenului.

+7 Fotografii

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
20.09
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
20.09
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”