AUDIO VAR-ul, calificarea in extremis și "nebunia" comentatorilor spanioli de la Onda Cero după reușita lui Aspas

VAR-ul (sistemul video implementat în fotbal) a fost decisiv pentru calificarea Spaniei în optimi, iar tensiunea momentului (ibericii au egalat în minutul 91) a fost resimțită din plin de jurnaliștii de la radioul Onda Cero.

Spania, VAR-ul si nebunia comentatorilor spanioliFoto: captura sport.es

Reluările video au intervenit decisiv în decurs de numai un minut: au validat golul marcat de Aspas (grație căruia Spania e egalat în prelungiri Marocul) și le-au dat penalti iranienilor (au remizat cu Portugalia). În urma celor două momente, Spania a câștigat grupa B de la Mondial, urmând să întâlnească în optimi Rusia, țara gazdă a competiției.

4. Maroc 1 (2-4)

Aici poți asculta reacția comentatorilor de la radio Onda Cero.

*Din păcate, nu se poate "sări" peste cele 30 de secunde de reclame.

GERMANIA - SCOȚIA 5-1  Mannschaft de  5 stele ! Spectacol în primul meci de la EURO 2024
Campionatul European
14.06
GERMANIA - SCOȚIA 5-1 Mannschaft de 5 stele! Spectacol în primul meci de la EURO 2024
GERMANIA - SCOȚIA 5-1 Mannschaft de 5 stele ! Spectacol în primul meci de la EURO 2024
EURO 2024, Ghid complet Tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
14.06
EURO 2024, Ghid completTot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Dinamo Reloaded   Kopic  a spus câte transferuri mai vrea să facă în această vară