„A TRECUT”   Denis Alibec a explicat ce s-a întâmplat la pauză, după  scenele  din prima repriză: „Sunt nervos pe teren” +45 foto
Denis Alibec/Foto:Facebook @Farul Constanța

„A TRECUT” Denis Alibec a explicat ce s-a întâmplat la pauză, după scenele din prima repriză: „Sunt nervos pe teren”

• Denis Alibec (33 de ani) a tras primele concluzii, după remiza cu Petrolul Ploiești, scor 1-1, din etapa #9 din Liga 1.

Atacantul revenit în această vară la Farul Constanța a fost pentru prima dată titular în acest sezon și i-a răsplătit încrederea lui Gheorghe Hagi cu reușita din minutul 60.

Totuși, golul lui Alibec nu a fost suficient ca „marinarii” să plece de pe „Ilie Oană” cu toate cele 3 puncte, deoarece Gicu Grozav a egalat în minutul 83, stabilind și scorul final al partidei.

„Să-l văd că-i spune asta Regelui...”   Hagi  și-a certat jucătorul, acesta a reacționat

Denis Alibec: „Am făcut faulturi prostești”

Atacantul Farului s-a declarat dezamăgit, deoarece nici el, nici coechipierii săi nu au reușit să gestioneze finalul meciului.

„A fost un meci frumos, au fost ocazii. Meritam să câștigăm. Am avut o șansă foarte mare, la 1-0 pentru noi. La fazele fixe sunt foarte periculoși.

Marchează mereu în ultimele minute, nu am reușit să gestionăm bine situația. Ne-am retras puțin, am făcut faulturi prostești.

Am reușit să ies sănătos de pe teren, asta este cel mai important. Sunt pregătit să joc 90 de minute”, a declarat Denis Alibec la Prima Sport.

Denis Alibec: „Mi-am cerut scuze”

În minutul 24 al meciului de la Ploiești, Denis Alibec a avut un conflict cu Narek Grigoryan, după o pasă greșită a armeanului.

Petrolul - Farul. Capturi Prima Sport

Petrolul - Farul. Capturi Prima Sport Petrolul - Farul. Capturi Prima Sport Petrolul - Farul. Capturi Prima Sport Petrolul - Farul. Capturi Prima Sport Petrolul - Farul
+45 Fotografii

La finalul partidei, Alibec a dezvăluit că și-a cerut scuze, iar totul s-a rezolvat în vestiar, la pauza meciului:

Mă cunoașteți, sunt nervos pe teren, dau totul pentru echipa mea și sunt supărat. Mi-am cerut scuze față de el, a trecut totul la pauză

Trebuie să avem mai multă încredere în noi, putem prinde play-off-ul, ăsta e obiectivul. Dacă vom continua așa, va fi foarte greu Denis Alibec
A murit Toto SchillaciCel mai bun fotbalist al Campionatului Mondial din 1990 avea 59 de ani
12:11
Daniele De Rossi, concediat AS Roma l-a demis după patru etape fără victorie în Serie A: „Decizia, luată în interesul echipei”
11:34
Daniele De Rossi, concediat AS Roma l-a demis după patru etape fără victorie în Serie A: „Decizia, luată în interesul echipei”
L-au blocat în România!   Dedesubturile recursului  depus de americani pentru medalia de bronz a Anei Bărbosu: „Aici este hiba”
Jocurile Olimpice
00:13
L-au blocat în România! Dedesubturile recursului depus de americani pentru medalia de bronz a Anei Bărbosu: „Aici este hiba”
L-au blocat în România!  Dedesubturile recursului depus de americani pentru medalia de bronz a Anei Bărbosu: „Aici este hiba”
Champions League  Superduel pe San Siro,  11 goluri  în meciul lui Bayern + Mbappe & Endrick, primele reușite în UCL pentru Real Madrid
17.09
Champions League Superduel pe San Siro, 11 goluri în meciul lui Bayern + Mbappe & Endrick, primele reușite în UCL pentru Real Madrid
Champions League  Superduel pe San Siro, 11 goluri în meciul lui Bayern + Mbappe & Endrick, primele reușite în UCL pentru Real Madrid