Galatarasay - Karabukspor 0-0/ Din rau in mai rau pentru Hagi

Galatasaray continua seria rezultatelor slabe, echipa pregatita de Gica Hagi remizand pe propriul teren, scor 0-0, impotriva celor de la Karabukspor, intr-o disputa contand pentru etapa cu numarul XXIV din Superliga. Bogdan Stancu a fost titular la gazde, fostul stelist fiind inlocuit cu Pinto in minutul 72.

Gica HagiFoto: AGERPRES

Dupa ce miercuri a parasit Cupa Turciei (dupa 0-0 cu Gaziantespor), Galata a bifat inca un rezultat slab in campionat, echipa Cim Bom nereusind sa treca de Karabukspor.

Bogdan Stancu a fost folosit 72 de minute la gazde (a intrat Pinto in locul sau), in timp ce la oaspeti Florin Cernat a stat pe teren pana in minutul 55. Ultima victorie a celor de la Galatasaray dateaza din 19 februarie, atunci cand echipa pregatita de Hagi a trecut la limita (1-0) de Bucaspor.

In urma acestui rezultat, Galatasaray se afla pe locul 10, cu doar 33 de puncte acumulate (liderul Fenerbahce are 51, cu un meci mai putin disputat).

Demn de mentionat este faptul ca suporterii turci au protestat impotriva lui Gica Hagi, pe "Turk Telekom Arena" putand fi vazute batiste albe.

Echipe:

Galatasaray: Zapata, Lucas Neill, Servet Cetin, Gokhan Zan, Hakan Balta, Lorik Cana, Emmanuel Culio, Kurtulus, Kazım Kazım, Milan Baros, Bogdan Stancu

Karabukspor: Tomic, Senol, Hakan Ozmert, Deumi, Seric, Coelho, Cernat, Ozdin, Soyler, Ragued, Parlak.

Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi  fără 3 titulari  în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
05.07
DecimațiEfectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea  amical  din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
05.07
Victorie la limităDinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru  înlocuirea  lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
05.07
Propunere Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Transfer  George Pușcaș  ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
05.07
TransferGeorge Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
Transfer George Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport