Răzvan Marin și Man, lăudați  Man, „inima atacului” în  Parma - Cagliari 2-3 . Golul lui Marin, „o capodoperă”
sursa: Imago

Răzvan Marin și Man, lăudați Man, „inima atacului” în Parma - Cagliari 2-3. Golul lui Marin, „o capodoperă”

• Dennis Man (26 de ani) și Răzvan Marin (28 de ani) sunt în centrul atenției în Italia, după meciul foarte bun de aseară, Parma - Cagliari, scor 2-3.
  • Internaționalii români au marcat câte un gol fiecare și au fost elemente importante în multe situații, fapt care le-a adus laude din partea presei italiene.
Man și Marin, unici  Sunt  primii români adversari în top 5 ligi  care marchează împreună în două confruntări directe

Dennis Man și Răzvan Marin au fost titulari în partida disputată aseară la Parma, iar Man a reușit chiar să înscrie în minutul 62 și să încheie meciul integralist.

De cealaltă parte, Răzvan Marin a început meciul de pe banca de rezerve. În minutul 73 a fost introdus în teren, iar două minute mai târziu a înscris un gol de poveste.

Gazzeta dello Sport: „O capodoperă de gol”, după reușita lui Răzvan Marin

Dennis Man a reușit egalarea în minutul 62, pentru 1-1, ceea ce a dus la un joc tot mai bun al Parmei, dar chiar în momentele cele mai bune ale echipei gazdă, Răzvan Marin a rupt ritmul cu un gol extraordinar, de la marginea careului.

„În cel mai bun moment pentru Parma, nou-intratul Marin găsește, din afara careului, golul cu transversala: 1-2”, mai adaugă Gazetta dello Sport.

„Man, 6.5: inima atacului. Când el pornește, merge tot atacul”, notează calciomercato.it.

Valentin Mihăilă a fost și el titular în meciul de aseară, dar a fost schimbat la pauză. S-a remarcat doar printr-o ocazie, unu la unu cu Scuffet, dar șutul a fost destul de slab.

„Mihăilă 5.5: mereu proactiv, dar rareori pune probleme portarului advers”, a notat calciomercato.it.

Dennis Man, start bun de campionat în Seria A

Man are un început bun de campionat, după promovarea în Seria A, cu 3 goluri și o pasă decisivă reușite în primele 6 etape.

10 milioane de euro
este cota de piață a lui Dennis Man, potrivit Transfermarkt

Atacantul este un fotbalist important acum și în lotul lui Mircea Lucescu, atât după prestația de la Euro 2024, cât și după dubla cu Kosovo și Lituania, scor 3-0, respectiv 3-1.

În deplasarea de la Priștina, Man a reușit din nou să marcheze.

„Complicat pentru Halep” În primul interviu acordat presei din România, Carlos Martinez, fostul antrenor al româncei, vorbește despre momentul rupturii
Tenis
12:05
„Complicat pentru Halep” În primul interviu acordat presei din România, Carlos Martinez, fostul antrenor al româncei, vorbește despre momentul rupturii
Popovici, gest uriașCampania umanitară a lui David a strâns deja 60.000 de euro în doar 24 de ore!
13:29
Vinicius vs Koke Ce i-a spus fotbalistul lui Real Madrid: „Eu am două Champions, tu, nimic! Ești slab, d-asta joci la Atletico!”
12:37
Iniesta se retrage Legendarul mijlocaș al Barcelonei pune capăt carierei la 40 de ani
13:42
Iniesta se retrage Legendarul mijlocaș al Barcelonei pune capăt carierei la 40 de ani
Arbitri români în Europa LeagueMarian Barbu și Horațiu Feșnic, delegați în UEL
13:16
Șansă ratată de Hagi Presa locală scrie că românul a avut oferte din prima ligă scoțiană, dar le-a refuzat: „S-ar putea să fi făcut o greșeală”
13:01
Șansă ratată de Hagi Presa locală scrie că românul a avut oferte din prima ligă scoțiană, dar le-a refuzat: „S-ar putea să fi făcut o greșeală”
Războiul timpului Opinie pe GOLAZO.ro: „E foarte bine că s-au încleștat opțiunea lui Țiriac și cea a lui CTP. Putem alege în ce timp vrem să trăim”
11:12
Portar în rol de mijlocaș, la Bordeaux Goalkeeperul de rezervă al clubului francez, trimis pe teren ca jucător de câmp
11:11
Portar în rol de mijlocaș, la Bordeaux Goalkeeperul de rezervă al clubului francez, trimis pe teren ca jucător de câmp