FCSB, ironizată Presa britanică a ridiculizat campioana României: „S-a văzut mâna patronului: jucătorii parcă  s-au întâlnit prima dată la micul dejun ” +40 foto
FCSB, surclasată de Rangers. FOTO: Iosif Popescu / GOLAZO.ro

FCSB, ironizatăPresa britanică a ridiculizat campioana României: „S-a văzut mâna patronului: jucătorii parcă s-au întâlnit prima dată la micul dejun

• RANGERS - FCSB 4-0. Presa britanică a ridiculizat campioana României după eșecul umilitor din Scoția.
  • Daily Mail scrie despre modul bizar în care campioana României este condusă de patronul Gigi Becali și o dă drept exemplu negativ pentru fanii lui Rangers.

Rangers se află doar pe locul 3 în campionatul Scoției, la șase puncte în spatele celor de la Celtic și Aberdeen, iar suporterii și-au pierdut răbdarea cu antrenorul Philippe Clement.

Concluzia lui Ally McCoist  Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu  nu a greșit  cu nimic”
Concluzia lui Ally McCoist Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu nu a greșit cu nimic”
Concluzia lui Ally McCoist  Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu  nu a greșit cu nimic”

Presa britanică, despre FCSB: „Parcă s-au întâlnit prima oară la micul dejun”

Becali a folosit în meciul de la Glasgow mai mulți jucători care nu sunt titulari obișnuiți, iar jurnaliștii de la Daily Mail au scris despre rezultatul dezastruos al strategiei folosite de patronul campioanei României.

„Fanii Rangers care consideră că propriul club a devenit disfuncțional ar trebui să fie atenți la ceea ce își doresc.

În pregătirea acestui meci, patronul și președintele echipei Steaua (FCSB - n.r.), Gigi Becali, a susținut că a ales o echipă slăbită după ce a ieșit cu toate armele la bătaie în victoria împotriva rivalilor din oraș, Dinamo.

Și iată că nu mai puțin de opt dintre jucătorii de linia a doua pe care îi promisese că vor juca au făcut-o.

Sincer, s-a văzut. Fără direcție și lipsiți de orice formă de coeziune, ei au jucat ca o echipă care s-a întâlnit pentru prima dată la micul dejun”, scrie Daily Mail.

Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (1).jpg Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (2).jpg Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (3).jpg Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (4).jpg Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (5).jpg

10:04
Pleacă Hagi de la Farul?  Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „ Simt că a obosit  și nu e ușor”
11:26
Pleacă Hagi de la Farul? Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „Simt că a obosit și nu e ușor”
Pleacă Hagi de la Farul?  Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „ Simt că a obosit și nu e ușor”
10:38
FCSB, ironizată Presa britanică a ridiculizat campioana României: „S-a văzut mâna patronului: jucătorii parcă s-au întâlnit prima dată la micul dejun ”
Tragedie în fotbal  Fost jucător la Marseille,  infarct  la 35 de ani. Avea 28 de meciuri la naționala Marocului
09:39
Tragedie în fotbal Fost jucător la Marseille, infarct la 35 de ani. Avea 28 de meciuri la naționala Marocului
Tragedie în fotbal  Fost jucător la Marseille, infarct la 35 de ani. Avea 28 de meciuri la naționala Marocului
AUTOSABOTAJ!  FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers:  experimentul patronului  a îngropat campioana în Scoția
24.10
AUTOSABOTAJ! FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers: experimentul patronului a îngropat campioana în Scoția
AUTOSABOTAJ!  FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers: experimentul patronului a îngropat campioana în Scoția
Jambiere cu bucluc  Startul meciului Rangers - FCSB, întârziat dintr-un  motiv bizar : „Au fost discuții intense pe tunel”
10:21
Jambiere cu bucluc Startul meciului Rangers - FCSB, întârziat dintr-un motiv bizar: „Au fost discuții intense pe tunel”
Jambiere cu bucluc  Startul meciului Rangers - FCSB, întârziat dintr-un motiv bizar : „Au fost discuții intense pe tunel”
Drăgușin, titular în Europa League Ce notă a primit românul, după ce a jucat  90 de minute  în victoria lui Tottenham: „Nu spune mare lucru”
10:35
Drăgușin, titular în Europa LeagueCe notă a primit românul, după ce a jucat 90 de minute în victoria lui Tottenham: „Nu spune mare lucru”
Drăgușin, titular în Europa League Ce notă a primit românul, după ce a jucat  90 de minute în victoria lui Tottenham: „Nu spune mare lucru”