„Este o rușine!”  Spaniolii au publicat imaginile cu cearta dintre  Mbappe  și arbitru: „Lipsă totală de respect să-mi faci asta mie!”
Kylian Mbappe (25 de ani), atacantul lui Real Madrid, s-a contrat cu arbitrul Jose Luis Munuera Montero în timpul meciului câștigat cu Espanyol, scor 4-1. Foto: Imago

„Este o rușine!” Spaniolii au publicat imaginile cu cearta dintre Mbappe și arbitru: „Lipsă totală de respect să-mi faci asta mie!”

• Kylian Mbappe (25 de ani), atacantul lui Real Madrid, s-a contrat cu arbitrul Jose Luis Munuera Montero în timpul meciului câștigat cu Espanyol, scor 4-1.
  • Francezul a văzut cartonașul galben după un gest care l-a iritat pe „central”: „E lipsă de respect, Kylian!”.

Real Madrid a trecut fără probleme de Espanyol, scor 4-1. În ciuda scorului, „galacticii” au fost nemulțumiți de prestația „centralului” Munuera Montero, care i-a avertizat pe cei mai importanți jucători ai Madridului, Mbappe, Bellingham și Vincius. Toți au văzut „galben” pentru proteste.

Kylian Mbappe, acuzat de „lipsă de respect”

Prima „ciocnire” dintre francez și arbitrul spaniol a fost în prima repriză, în minutul 32, atunci când „centralul” i-a acordat cartonașul galben, pentru un gest de lehamite făcut în direcția sa.

„Este o rușine!”  Spaniolii au publicat imaginile cu cearta dintre  Mbappe  și arbitru: „Lipsă totală de respect să-mi faci asta mie!” „Este o rușine!”  Spaniolii au publicat imaginile cu cearta dintre  Mbappe  și arbitru: „Lipsă totală de respect să-mi faci asta mie!”

Movistar, deținătorul drepturilor TV în Spania, a publicat imaginile cu dialogul dintre Munuera și Mbappe:

Este o lipsă totală de respect să-mi faci asta mie!

Nu zic nimic, chiar nu zic nimic… Nu zic nimic…

Lipsă totală de respect, Kylian!

Nu am comentat nimic, doar gestul.

Este o rușine!

Dar vorbește cu mine, nu poți să-mi dai galben pentru așa ceva.

A fost un gest foarte urât în direcția mea.

Dar nu am vorbit!

Nu contează doar vorbele, contează și ce gesturi facem.

În repriza secundă, Mbappe a fost atenționat de Munuera că ar putea fi eliminat: „Hey, Kylian! Riști, Kylian!”.

Până la finalul meciului, Mbappe a reușit să-și treacă numele pe lista de marcatori, în minutul 90, după o lovitură de pedeapsă, care a venit în urma unei greșeli imense de arbitraj.

Endrick, jucătorul Realului de 18 ani, a fost faultat în afara careului.

Bellingham și Vinicius, avertizați și ei de arbitrul spaniol

În minutul 81, Bellingham și Vinicius au fost avertizați și ei cu cartonaș galben pentru proteste.

Englezul era nervos că nu a primit o lovitură liberă după un duel cu Aguado. L-a insultat pe Munuera: „Ești un rahat!”. Dar arbitrul a ignorat reacția englezului.

Precedenta confruntare Bellingham - Munuera. Același răspuns

Nu era prima oară când Jude se ceartă cu Munuera Montero.

Sezonul trecut, pe 5 noiembrie 2023, la Real - Rayo tot pe „Bernabeu”, Bellingham s-a certat și atunci cu „centralul”.

Răspunsul lui Munuera a fost identic: cartonaș galben.

Articol scris de Răzvan Ion

Cu ochii pe Rațiu  Marca anunță că  „Sonic”  e pe lista unui alt club mare: „S-ar potrivi stilului”
13:56
Cu ochii pe Rațiu Marca anunță că „Sonic” e pe lista unui alt club mare: „S-ar potrivi stilului”
Cu ochii pe Rațiu  Marca anunță că „Sonic” e pe lista unui alt club mare: „S-ar potrivi stilului”
Clipe de furie în autocar   Chiar și după victorie, Marius Șumudică a fost  extrem de nervos : imagini exclusive GOLAZO.ro
01:08
Clipe de furie în autocar Chiar și după victorie, Marius Șumudică a fost extrem de nervos: imagini exclusive GOLAZO.ro
Clipe de furie în autocar  Chiar și după victorie, Marius Șumudică a fost extrem de nervos : imagini exclusive GOLAZO.ro
VIDEO : GoluRILE lui Rareș Pop  Reușite de senzație ale jucătorului de 19 ani al  Rapidului , în partida cu Unirea Slobozia
23.09
FCSB caută portar  Impresarul confirmă discuțiile + jucătorul  vrea să plece!
12:39
FCSB caută portar Impresarul confirmă discuțiile + jucătorul vrea să plece!
FCSB caută portar  Impresarul confirmă discuțiile + jucătorul vrea să plece!
12:11
„Este o rușine!”  Spaniolii au publicat imaginile cu cearta dintre Mbappe și arbitru: „Lipsă totală de respect să-mi faci asta mie!”
Amenință cu retragerea!   Max Verstappen  se gândește să părăsească Formula 1 la doar 27 de ani