Seară neagră pentru români - Ianis Hagi și Nicolae Stanciu, eliminați surprinzător din Champions League

Echipele românilor Ianis Hagi (Glasgow Rangers) și Nicolae Stanciu (Slavia Praga) au fost eliminate surprinzător în turul trei preliminar al Champions League.

Ianis HagiFoto: Stuart Wallace/BPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

Glasgow Rangers a fost învinsă de Malmo FF, marți, scor 2-1. Campioana Scoției a condus cu 1-0 (scorul era 2-2 la general), dar a primit două goluri în superioritate numerică și campioana Suediei a obținut calificarea în runda următoare.

Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 70, când suedezii conduceau deja cu 2-1, în locul lui Arfield.

Slavia Praga (cu Nicolae Stanciu integralist) a învins, acasă, cu 1-0, pe Ferencvaros, dar campioana Ungariei merge în play-off, după victoria din prima manşă, scor 2-0.

Rezultatele înregistrate marți:

​Sheriff Tiraspol vs Steaua Roșie Belgrad 1-0 (2-1 la general)

A marcat: Arboleda '45+2

Slavia Praga vs Ferencvaros 1-0 (1-2 la general)

A marcat: Masopust '36

A fost eliminat: Civic (Ferencvaros) '84

Șahtior Donețk vs Genk 2-1 (4-2 la general)

Au marcat: Traore '27, Antonio '76 / Dessers '90

Ludogorets vs Olympiacos 2-2 (3-3 la general) - 4-1 la loviturile de departajare

Au marcat: Semedo '49 (autogol), Sotiriou '57 (penalty) / M'Vila '31, El Arabi '68 (penalty)

La penaltiuri: Sotirou, Santana, Verdon, Cicinho / Lala au marcat - Valbuena, Koka au ratat

Midtjylland vs PSV Eindhoven 0-1 (0-4 la general)

A marcat: Bruma '90+3

AS Monaco vs Sparta Praga 3-1 (5-1 la general)

Au marcat: Martins '50, Golovin '56, Diop '81 / Karlsson '78

Young Boys Berna vs CFR Cluj 3-1 (4-2 la general)

Au marcat: Siebatcheu '23, '42, Ngamaleu '25 / Omrani '4

A fost eliminat: Păun '63

Benfica Lisabona vs Spartak Moscova 2-0 (4-0 la general)

Au marcat: Mario '58, Yaremchuk '90+2

Legia Varșovia vs Dinamo Zagreb 0-1 (1-2 la general)

A marcat: Franjic '20

Glasgow Rangers vs Malmo FF 1-2 (2-4 la general)

Benfica Lisabona vs PSV Eindhoven.

CUM MERGEM LA MONDIALE  GOLAZO.ro simulează cum ar arăta  traseul din preliminariile CM  dacă tragerea la sorți ar fi acum
03.07
CUM MERGEM LA MONDIALE GOLAZO.ro simulează cum ar arăta traseul din preliminariile CM dacă tragerea la sorți ar fi acum
Audiență record  Câți români s-au uitat la  România - Olanda  + câți bani încasează Pro TV
03.07
Audiență record Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Audiență record  Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
MESAJ PENTRU NEMȚI  „Tricolorii” au lăsat vestiarul imaculat și  o scrisoare . Reacția UEFA
03.07
MESAJ PENTRU NEMȚI „Tricolorii” au lăsat vestiarul imaculat și o scrisoare. Reacția UEFA
MESAJ PENTRU NEMȚI „Tricolorii” au lăsat vestiarul imaculat și o scrisoare . Reacția UEFA
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează  Spania - Germania !
02.07
Program complet sferturiCum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania!
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania !