Serie A: Genoa, prima victorie după mai bine de două luni (2-1 cu Sassuolo) / Ionuț Radu, rezervă

Genoa a oprit seria meciurilor fără victorie în Serie A, impunându-se cu 2-1 în fața celor de la Sassuolo, pe teren propriu (etapa a 18-a). Portarul Ionuț Radu a fost pe banca de rezerve pentru prima dată în acest sezon.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Criscito a deschis scorul pentru Genoa în minutul 29, din penalty, dar oaspeții au egalat patru minute mai târziu, prin Obiang. Golul victoriei a fost reușit de Pandev, în minutul 86.

Antrenorul Davide Nicola, aflat la primul meci pe banca celor de la Genoa, l-a preferat în poartă pe Mattia Perin, împrumutat recent de la Juventus, în locul lui Ionuţ Radu.

Genoa nu mai câștigase în campionat din 26 octombrie 2019. Grație victoriei, echipa lui Davide Nicola a părăsit ultima poziție din clasament, fiind acum pe locul 19, cu 14 puncte. Sassuolo ocupă locul 13, cu 19 puncte.

21:45 Napoli - Inter

CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1  Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu  aproape 40%  peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
05.07
CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1 Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu aproape 40% peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
„Asta nu e ultraserie” MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui  Chiricheș
05.07
„Asta nu e ultraserie”MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui Chiricheș
IMAGINEA DE PE ECRAN  De ce a plâns de fapt  Ronaldo  la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
05.07
IMAGINEA DE PE ECRAN De ce a plâns de fapt Ronaldo la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
Salvat de Dibu  Messi a ratat un penalty, dar  Argentina s-a calificat  în semifinalele Copa America 2024
05.07
Salvat de Dibu Messi a ratat un penalty, dar Argentina s-a calificat în semifinalele Copa America 2024