VIDEO FOTOGALERIE ​CM 2018: CM 2018: Spania și Portugalia, în optimi - Ibericii au smuls un rezultat de egalitate în prelungiri (2-2 cu Maroc); Iranul, aproape de golul calificării (1-1 cu Portugalia)

Portugalia și Spania s-au calificat în optimile de finală ale Campionatului Mondial, dar ultima etapă din Grupa B a furnizat două rezultate surprinzătoare. Marocul, echipă eliminată înaintea meciului cu Spania, a fost la un pas să se impună în fața ibericilor. Naționala pregătită de Fernando Hierro a smuls in extremis un rezultat de egalitate (2-2), grație reușitei superbe a lui Iago Aspas din minutul 90+1. În cealaltă confruntare a grupei, Portugalia a terminat la egalitate cu Iranul, scor 1-1, partida de la Saransk fiind marcată și de ratarea unui penalty de către Cristiano Ronaldo (53'). Lusitanii au fost la un pas de o adevărată dramă, Mehdi Taremi ratând o ocazie uriașă în minutul 90+5 (șutul său s-a dus în plasa laterală).

Iranul, extrem de aproape de golul calificariiFoto: fifa.com

Ultimele rezultate din grupa B:

Spania - Maroc 2-2

Au marcat: Isco 19', Aspas 90+1' / Boutaib 14', En Nesyri 81'

Aici poți vedea golurile partidei Spania vs Maroc.

Iran - Portugalia 1-1

Au marcat: Ansarifard 90+3' (penalty) / Quaresma 45'

Aici poți vedea golurile partidei Iran vs Portugalia.

04.10
MM îl apără pe Olaru  „E  jucătorul #1  din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
04.10
MM îl apără pe Olaru „E jucătorul #1 din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și  n-a mai putut să doarmă !”
04.10
FCSB îi provoacă insomniiPatronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă!”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă !”
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu  a anunțat convocările  pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
04.10
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB,  neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
04.10
„Nu vizionez!” Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică: „Pregăteam meciul cu Botoșani”
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un  golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
04.10
Diaspora, izvorul RomânieiMircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac, cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Premieră la FCSB Primă după victoria cu PAOK: ce  bonus  primește fiecare jucător