VIDEO AS Monaco - Metz 5-0/ "Hat-trick" pentru Mbappe, "dubla" pentru Falcao

AS Monaco continua sa impresioneze in Franta, dupa ce a reusit sa se impuna fara drept de apel in fata celor de la Metz, scor 5-0, intr-o partida contand pentru etapa a XXV-a din Ligue 1. Kylian Mbappe, in varsta de 18 ani, si Falcao au fost jucatorii care si-au trecut numele pe lista marcatorilor.

Mbappe si FalcaoFoto: asmonaco.com

Mbappe a punctat pentru AS Monaco in minutele '7, '20 si '50, iar Falcao a inscris in minutele '10 si '55.

AS Monaco se afla infruntea clasamentului, cu 58 de puncte, in timp ce Metz se gaseste pe locul 15, cu 27 de puncte.

Echipele:

Monaco: Subasic - A. Toure, Glik, Raggi, Mendy (A. Diallo, 64) - B. Silva, Fabinho, Moutinho, Boschilia (Dirar, 69) - Falcao (I. Cardona, 81), Mbappe. Antrenor: Leonardo Jardim.

Metz: Didillon - Rivierez, Milan, Falette, Signorino - Diagne, Doukoure (C. Philipps, 85) - Sarr, Cohade (Nguette, 71)), Mollet - Erdinc. Antrenor: Philippe Hinschberger.

Toulouse - SC Bastia 4-1

Au marcat: Delort '38, Braithwaite '43, '76 (penalti), Diop '86 / Oniangue '53.

7. Bordeaux 36 etc. (+ 1 joc)

Partidele Rennes - OGC Nice, AS Saint-Etienne - Lorient si FC Nantes - Olympique Marseille se vor disputa duminica.

Rezumatul partidei AS Monaco - Metz:

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
20.09
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
20.09
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”