​VIDEO Bayern - Inter 2-3/ Imperfectiune germana

Inter Milano s-a calificat in sferturile Champions League dupa un meci dramatic contra celor de la Bayern. Germanii au condus cu 2-1, dar italienii au revenit pe tabela si s-au impus gratie unui gol marcat de Pandev in minutul 88. Cristi Chivu a fost titular la oaspeti, internationalul roman fiind schimbat in minutul 87 cu Yuto Nagatomo.

Inter, victorie imensa pe Allianz ArenaFoto: Reuters

Bayern - Inter 2-3, in tur 1-0

(Gomez 21', Muller 31' - Eto'o 4', Sneijder 63', Pandev 88')

Bayern: Kraft - Lahm, Van Buyten (70 Badstuber), Breno (90 Kroos), Pranjici - Luiz Gustavo, Schweinsteiger - Robben (68 Hamit Altintop), Muller, Ribery - Gomez. Antrenor: Louis van Gaal

Inter: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Ranocchia, Chivu (87 Nagatomo) - Stankovici (51 Coutinho), Thiago Motta, Cambiasso - Sneijder - Eto'o, Pandev (89 Kharja). Antrenor: Leonardo

Cartonase rosii: 0-0.

"Am vrut atat de mult, iar din pacate am irosit ocazii clare de gol. Am avut partida in mana si nu este prima data cand se intampla sa pierdem. Apararea a gafat prea mult, iar atacul si-a permis luxul de a rata din faze mai mult decat importante. Imi cer scuze fanilor care au fost alaturi de noi, din pacate nu am putut sa-i facem fericiti" - Louis Van Gaal, antrenor Bayern Munchen.

"Este foarte greu sa explic ceea ce s-a intamplat dupa un meci nebun precum acesta. Am castigat, iar acest lucru conteaza cel mai mult. Nu vreau sa intru in detalii tehnice in acest moment, ma voi concentra doar pe bucuria calificarii. Este un rezultat istoric si numai jucatorii stiu cat de greu a fost" - Leonardo, antrenor Inter Milano.

Vezi aici rezumatul partidei Bayern - Inter.