VIDEO Fiorentina - Inter 3-3 / Gazdele au revenit de la 1-3; Golul egalizator a fost înscris în minutul 101

Fiorentina și Inter au oferit un meci extrem de spectaculos pe "Artemio Franchi", în etapa a 25-a din Serie A. Oaspeții au condus cu 3-1, însă Fiorentina a avut puterea să revină și a salvat un punct în minutul 90+11.

HotNews.roFoto: Hotnews

Fiorentina a deschis scorul după numai 17 secunde de la fluierul de start, când de Vrij a trimis mingea în propria poartă. Vecino a egalat în minutul 6, după o pasă venită de la Nainggolan. Inter a intrat în avantaj la pauză, după o execuție superbă a lui Politano (40') de la marginea careului de 16 metri.

În minutul 52, arbitrul a acordat penalty pentru oaspeți, după consultarea VAR, iar Perisic a înscris de la 11 metri și a dus scorul la 3-1 pentru Inter. Fiorentina nu a renunțat la luptă, iar Muriel a redus din diferență în minutul 74. Golul egalizator a venit în prelungiri, în minutul 90+11, după un penalty acordat tot cu ajutorul VAR. D'Ambrosio a comis henţ în careu, iar Veretout a transformat fără emoţii de la punctul cu var.

Inter rămâne pe locul trei în Serie A, cu 47 de puncte, în timp ce Fiorentina se găsește pe poziția a noua, cu 36 de puncte.

6. Torino 38 etc.

CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1  Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu  aproape 40%  peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
Campionatul Mondial
05.07
CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1 Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu aproape 40% peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
„Asta nu e ultraserie” MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui  Chiricheș
Cupa Romaniei
05.07
„Asta nu e ultraserie”MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui Chiricheș
IMAGINEA DE PE ECRAN  De ce a plâns de fapt  Ronaldo  la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
05.07
IMAGINEA DE PE ECRAN De ce a plâns de fapt Ronaldo la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
Salvat de Dibu  Messi a ratat un penalty, dar  Argentina s-a calificat  în semifinalele Copa America 2024
Campionate
05.07
Salvat de Dibu Messi a ratat un penalty, dar Argentina s-a calificat în semifinalele Copa America 2024