​VIDEO Golul lui Fellaini, "fericirea" lui Mourinho și calificarea în optimi/ Manchester United vs Young Boys Berna 1-0

​Manchester United s-a calificat în optimile Champions League, după ce Marouane Fellaini a marcat golul victoriei în primul minut de prelungiri al partidei disputate împotriva celor de la Young Boys Berna. Jose Mourinho a avut o ieșire nervoasă după golul belgianului, prin care a scos la suprafață toate frustrările provocate de ratările jucătorilor săi.

Jose MourinhoFoto: Captura video

Aici poți afla rezultatele înregistrate marți în Champions League.

În minutul 70 al partidei, David De Gea a avut o paradă extraordinară, reușind să scoată mingea de pe linia porții.

După ce "diavolii" au ratat o grămadă de ocazii în timpul celor 90 de minute, cu Fellaini și Rashford în rolurile principale, tot belgianul avea să fie eroul englezilor. În primul minut al prelungirilor, acesta a preluat mingea venită de la Lukaku, a pivotat perfect și l-a învins pe portar cu un șut în cross. Jose Mourinho a dat de pământ cu un bax de apă aflat în apropierea sa și a conturat și mai bine starea de la United, care a marcat astfel singurul său gol pe teren propriu din această campanie europeană.

"Lucrul cel mai important este că ne-am calificat. Pentru anumiţi fani ai mei, cei care iubesc statisticile, am 14 sezoane în Champions League şi de 14 ori echipele mele au trecut de grupe. Niciodată nu s-a oprit vreuna în faza grupelor. În singurul sezon în care nu am jucat în Champions League, am câștigat Europa League", a declarat Mourinho.

Vezi aici momentul lui Mourinho din finalul partidei:

Vezi aici rezumatul partidei.

Grupa H:

Juventus vs Valencia 1-0 (Mandzukic 59')

Manchester United vs Young Boys Berna 1-0 (Fellaini 90+1')

Clasament:

1. Juventus (8-2) 12

2. Manchester United (6-2) 10

3. Valencia (4-5) 5

4. Young Boys Berna (2-11) 1

Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența  grupei ideale  dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Campionatul Mondial
19.09
Grupa care ne duce la Mondial Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
„Săgețile” lui Dioszegi   Despre  Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
19.09
„Săgețile” lui Dioszegi Despre Ștefănescu: „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
„Săgețile” lui Dioszegi  Despre Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu  Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa Romaniei
19.09
Cupa României A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj, Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
U21 în Superliga  Cine le dă încredere  jucătorilor tineri : FCSB, CFR și Rapid nu prind TOP 5