VIDEO Juventus - Genoa 2-1 / Ronaldo a adus victoria în prelungiri, cu un gol din penalty

Juventus a avut viață grea cu Genoa pe teren propriu, golul victoriei fiind înscris de Ronaldo în prelungiri, din penalty. A fost 2-1 pentru formația lui Maurizio Sarri, care rămâne astfel pe primul loc și după etapa a 10-a din Serie A.

HotNews.roFoto: Hotnews

Bonucci a deschis scorul pentru Juventus în minutul 36, profitând de o ieșire greșită a lui Ionuț Radu la un corner. Fundașul a înscris cu capul, din interiorul careului de 6 metri. Oaspeţii au egalat în minutul 41, prin Kouame, care l-a surprins pe Buffon cu un șut de la 16 metri.

În minutul 51, Genoa a rămas în inferioritate numerică, după ce Cassata a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. În acel moment, el era singurul jucător al oaspeţilor care avea un galben, din minutul 4.

Juventus nu a reușit să profite de superioritatea numerică, dar până la urmă, din minutul 87, și formația lui Sarri a jucat în 10 oameni. Rabiot a văzut două galbene în 11 minute și a fost eliminat.

Ronaldo a marcat în minutul 90+3, împingând în poartă o minge centrată de Cuadrado, dar golul a fost anulat cu VAR pentru ofsaid. Tot Ronaldo a salvat-o în cele din urmă pe Juventus. În minutul 90+4, Sanabria l-a faultat în careu pe lusitan şi Juventus a primit penalty. Ronaldo a executat de la punctul cu var și l-a învins pe Radu (90+6'), deși portarul român ghicise colțul.

Vezi aici rezumatul meciului Juventus vs Genoa.

20. Sampdoria 10 (6:19) 5

CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1  Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu  aproape 40%  peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
Campionatul Mondial
05.07
CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1 Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu aproape 40% peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
„Asta nu e ultraserie” MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui  Chiricheș
Cupa Romaniei
05.07
„Asta nu e ultraserie”MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui Chiricheș
IMAGINEA DE PE ECRAN  De ce a plâns de fapt  Ronaldo  la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
05.07
IMAGINEA DE PE ECRAN De ce a plâns de fapt Ronaldo la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
Salvat de Dibu  Messi a ratat un penalty, dar  Argentina s-a calificat  în semifinalele Copa America 2024
Campionate
05.07
Salvat de Dibu Messi a ratat un penalty, dar Argentina s-a calificat în semifinalele Copa America 2024