O joacă de copii Nico Williams şi Lamine Yamal  s-au distrat  și după meci. Cum au fost surprinși pe gazon
Lamine Yamal și Nico Williams au fost surprinși jucându-se la finalul meciului. Foto: Imago

O joacă de copiiNico Williams şi Lamine Yamal s-au distrat și după meci. Cum au fost surprinși pe gazon

• Spania a impresionat la Euro 2024, calificându-se în sferturile de finală după o victorie cu 4-1 împotriva Georgiei la Koln.
  • Lamine Yamal și Nico Williams au fost din nou la înălțime, iar după meci s-au jucat pe teren „piatră, foarfecă, hârtie”.
  • Cei doi sunt buni prieteni și între ei există o competiție amicală constantă.
Gimnastică artistică  S-a stabilit  lotul final  pentru Jocurile Olimpice

Spania s-a calificat în sferturile de finală ale Euro 2024, duminică, după ce a învins-o pe Georgia, scor 4-1, la Koln.

„Furia Roja” a fost condusă pe tabelă, după un autogol al lui Robin Le Normand, în minutul 18, însă a avut forța de reveni în joc, prin golurile marcate de Rodri (min. 39), Ruiz (min. 51), Williams (min. 75) și Olmo (min. 83).

Spania - Georgia, o joacă pentru puștii Spaniei, Yamal și Williams

La finalul meciului Yamal și Williams au fost surprinşi de camere în timp ce jucau „piatră, foarfecă, hârtie”.

Mezinii din lotul Spaniei concurau pentru a decide cine va fi primul care bea apă. 😂

Ulterior, Yamal l-a stropit pe câștigătorul „concursului”, într-un gest prietenesc, deoarece Williams nu s-a grăbit să îi dea sticla.

Lamine Yamal are 16 ani și este starul Barcelonei, iar Nico Williams, marcatorul unuia dintre goluri, are 21 de ani și joacă la Athletic Bilbao. Deși rivali la echipele de club, cei doi au arătat în repetate rânduri că se înțeleg de minune.

Yamal și Williams se distrează de minune după meciuri și au reprodus și dansul lui Neymar, starul brazilian, ex Santos, Barcelona și PSG.

Williams și Yamal se „înțeapă” unul pe altul la interviuri

Atmosfera competitivă dintre cei doi nu se oprește nici în zona mixtă.

Nico Williams l-a provocat pe Yamal să marcheze, amenințând că îl va tachina pe colegul său. „Va trebui să mă suporte săptămâna aceasta pentru că el nu a marcat. Sper ca data viitoare el mă va face pe mine să tac”, a declarat Williams, potrivit Marca.

În replică la provocările și comentariile lui Nico Williams, Lamine Yamal l-a numit enervant și că i-a sugerat să se concentreze pe următorul meci.

O să fie puțin enervant. I-am spus deja să nu o facă, să se gândească la următorul meci... și cam atât, sunt foarte fericit pentru el că a marcat Lamine Yamal

Lamine Yamal doboară record după record

La doar 16 ani și 11 luni, starul de la Barcelona a devenit cel mai tânăr jucător care a evoluat vreodată în fazele eliminatorii ale Campionatului European.

• Precedentul record îi aparținea lui Bellingham și datează din 2020, când Anglia a învins Ucraina cu scorul de 4-0.
  • Jude avea 18 ani și 4 zile când i-a depășit pe Pedri și Musiala.

Yamal a mai stabilit un record. Acesta a oferit un assist decisiv la golul lui Fabian Ruiz în meciul împotriva Georgiei, unde Spania s-a calificat în sferturile de finală după o victorie categorică, scor 4-1.

11 meciuri
are Lamine Yamal la naționala Spaniei. A marcat două goluri.

Spania riscă o amendă pentru că l-a folosit pe Lamine Yamal până după ora

Legea germană interzice minorilor sub 18 ani să lucreze după ora 20:00.

• Cu toate acestea, în cazul competițiilor sportive, legea permite participarea până la ora 23:00, cu condiția ca toate activitățile (duș, flash-interviuri) să se încheie până la această oră.
  • Naționala Spaniei riscă o amendă de 30.000 de euro abia dacă ajunge în prelungiri, în următoarele meciuri, deoarece partidele încep cel târziu la ora 21:00, ora locală a Germaniei

Spania va întâlni Germania în sferturile EURO 2024, vineri, 5 iulie, de la ora 19:00, iar meciul poate fi urmărit liveTEXT pe GOLAZO.ro și în direct pe Pro TV sau ProArena.

Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi  fără 3 titulari  în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
05.07
DecimațiEfectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea  amical  din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
05.07
Victorie la limităDinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru  înlocuirea  lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
05.07
Propunere Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Transfer  George Pușcaș  ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
Stranieri
05.07
TransferGeorge Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
Transfer George Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport