CHEIA SUCCESULUI   Philippe Clement a dezvăluit  planul lui Rangers  din meciul cu FCSB „Să fim agresivi” + Ce spune despre Ianis Hagi +40 foto
Philippe Clement/ Foto:Iosif Popescu- GOLAZO.ro

CHEIA SUCCESULUI Philippe Clement a dezvăluit planul lui Rangers din meciul cu FCSB „Să fim agresivi” + Ce spune despre Ianis Hagi

• RANGERS - FCSB 4-0. Philippe Clement (50 de ani) a dezvăluit cheia succesului victoriei vicecampioanei Scoției.
  • De asemenea, antrenorul celor de la Rangers a vorbit și despre situația lui Ianis Hagi (26 de ani), care nu e pe lista UEFA a scoțienilor

După eșecul surprinzător din campionat, scor 0-1, pe terenul celor de la Kilmarnock, Rangers și-a luat revanșa în fața propriilor fani cu o victorie la scor în fața celor de la FCSB.

Charalambous, cu gândul la Rapid  Tehnicianul  FCSB-ului : „Am făcut un meci prost. Duminică, jucătorii vor da totul”
Charalambous, cu gândul la Rapid Tehnicianul FCSB-ului: „Am făcut un meci prost. Duminică, jucătorii vor da totul”
Charalambous, cu gândul la Rapid  Tehnicianul FCSB-ului : „Am făcut un meci prost. Duminică, jucătorii vor da totul”

RANGERS- FCSB. Philippe Clement: „Am arătat foarte multă calitate”

La finalul partidei, antrenorul belgian al vicecampioanei Scoției s-a declarat mulțumit de rezultat și de evoluția elevilor săi.

„A fost un meci bun astăzi, am avut 16 jucători care au plecat față de sezonul trecut, de asemenea avem câțiva tineri pe care îi creștem și avem potențial în această echipă.

Jucătorii mei au făcut o treabă bună, am arătat multă calitate, am practicat un fotbal bun și sunt foarte fericit pentru asta”, a declarat Philippe Clement la Prima Sport.

Acesta a dezvăluit care a fost planul jucătorilor lui Rangers pentru a câștiga meciul cu FCSB:

„ Să fim agresivi și curajoși, să atacăm fără foarte multe mișcări suplimentare”.

Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (1).jpg Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (2).jpg Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (3).jpg Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (4).jpg Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (5).jpg
+40 Fotografii
labels.photo-gallery

Philippe Clement: „Ianis Hagi va prinde minute, cu siguranță”

Philippe Clement a vorbit și despre situația lui Ianis Hagi și a transmis că este bucuros pentru faptul că internaționalul român și-a rezolvat problemele din vară.

De asemenea, a ținut să menționeze că în meciurile următoare îl va introduce pe teren și îi va acorda mai multe minute:

„Nu va juca în meciul următor, deoarece este suspendat, dar în lunile următoare va juca. Are multă calitate, dar avem mulți jucători cu calitate. Însă cu siguranță va prinde minute.

Este un profesionist, a fost o situație dificilă în vară și sunt fericit pentru el, că problemele s-au rezolvat”.

Se joacă cu focul Becali și compania când pun la cale un blat
Concluzia lui Ally McCoist  Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu  nu a greșit  cu nimic”
Europa League
10:04
Concluzia lui Ally McCoist Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu nu a greșit cu nimic”
Concluzia lui Ally McCoist  Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu  nu a greșit cu nimic”
Pleacă Hagi de la Farul?  Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „ Simt că a obosit  și nu e ușor”
11:26
Pleacă Hagi de la Farul? Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „Simt că a obosit și nu e ușor”
Pleacă Hagi de la Farul?  Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „ Simt că a obosit și nu e ușor”
FCSB, ironizată Presa britanică a ridiculizat campioana României: „S-a văzut mâna patronului: jucătorii parcă  s-au întâlnit prima dată la micul dejun ”
10:38
FCSB, ironizatăPresa britanică a ridiculizat campioana României: „S-a văzut mâna patronului: jucătorii parcă s-au întâlnit prima dată la micul dejun
FCSB, ironizată Presa britanică a ridiculizat campioana României: „S-a văzut mâna patronului: jucătorii parcă s-au întâlnit prima dată la micul dejun ”
Tragedie în fotbal  Fost jucător la Marseille,  infarct  la 35 de ani. Avea 28 de meciuri la naționala Marocului
Diverse
09:39
Tragedie în fotbal Fost jucător la Marseille, infarct la 35 de ani. Avea 28 de meciuri la naționala Marocului
Tragedie în fotbal  Fost jucător la Marseille, infarct la 35 de ani. Avea 28 de meciuri la naționala Marocului
AUTOSABOTAJ!  FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers:  experimentul patronului  a îngropat campioana în Scoția
24.10
AUTOSABOTAJ! FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers: experimentul patronului a îngropat campioana în Scoția
AUTOSABOTAJ!  FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers: experimentul patronului a îngropat campioana în Scoția
Jambiere cu bucluc  Startul meciului Rangers - FCSB, întârziat dintr-un  motiv bizar : „Au fost discuții intense pe tunel”
10:21
Jambiere cu bucluc Startul meciului Rangers - FCSB, întârziat dintr-un motiv bizar: „Au fost discuții intense pe tunel”
Jambiere cu bucluc  Startul meciului Rangers - FCSB, întârziat dintr-un motiv bizar : „Au fost discuții intense pe tunel”
Drăgușin, titular în Europa League Ce notă a primit românul, după ce a jucat  90 de minute  în victoria lui Tottenham: „Nu spune mare lucru”
Stranieri
10:35
Drăgușin, titular în Europa LeagueCe notă a primit românul, după ce a jucat 90 de minute în victoria lui Tottenham: „Nu spune mare lucru”
Drăgușin, titular în Europa League Ce notă a primit românul, după ce a jucat  90 de minute în victoria lui Tottenham: „Nu spune mare lucru”