VIDEO Fiorentina - Lazio 1-1 / Fiorentina a egalat la singurul șut pe poartă

Lazio Roma, cu Ştefan Radu titular, a terminat la egalitate meciul disputat pe terenul celor de la Fiorentina, scor 1-1, în etapa etapă a XXVII-a a campionatului Italiei. Lazio a deschis scorul în minutul 23, iar oaspeții au salvat un punct grație golului marcat de Muriel în minutul 61.

Ciro Immobile a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 23, cu un șut superb de la marginea careului de 16 metri. Fiorentina a egalat la singurul șut pe poartă. Luis Muriel (61') a înscris printr-o execuție spectaculoasă, cu călcâiul.

Ștefan Radu a ieșit de pe teren accidentat, fiind înlocuit în minutul 83 cu Bastos.

Lazio se află pe locul 8 în clasament, cu 42 de puncte, în timp ce Fiorentina ocupă poziția a zecea, cu 37 de puncte.