VIDEO Fiorentina - Lazio 1-2 / Golul victoriei a fost marcat în minutul 89

Lazio Roma, adversara CFR-ului în grupele Europa League, a obținut o victorie la limită pe "Artemio Franchi" în compania celor de la Fiorentina, scor 2-1, în etapa a noua din Serie A. Golul victoriei a fost marcat în minutul 89.

Pentru Lazio au marcat Joaquin Correa (22) şi Ciro Immobile (89), în timp ce pentru Fiorentina a punctat Chiesa (27). Caicedo a ratat un penalty pentru Lazio în minutul 90+7.

Fundaşul Ştefan Radu a fost integralist la Lazio.

Vezi aici rezumatul partidei Fiorentina vs Lazio.

Rezultatele etapei a 9-a din Serie A:

Clasament:

Lazio Roma joacă în aceeaşi grupă cu CFR Cluj în Europa League. Cele două echipe s-au întâlnit în 19 septembrie, la Cluj-Napoca, meci în care s-a campioana României, scor 2-1. Partida retur va avea loc în data de 28 noiembrie, la Roma.

CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1  Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu  aproape 40%  peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
05.07
CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1 Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu aproape 40% peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
„Asta nu e ultraserie” MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui  Chiricheș
05.07
„Asta nu e ultraserie”MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui Chiricheș
IMAGINEA DE PE ECRAN  De ce a plâns de fapt  Ronaldo  la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
05.07
IMAGINEA DE PE ECRAN De ce a plâns de fapt Ronaldo la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
Salvat de Dibu  Messi a ratat un penalty, dar  Argentina s-a calificat  în semifinalele Copa America 2024
05.07
Salvat de Dibu Messi a ratat un penalty, dar Argentina s-a calificat în semifinalele Copa America 2024